Lolipopfest Çocuk Müzik Festivali
Lolipopfest Çocuk Müzik Festivali
İnsanlığın ortak dili müzik ile dünya çocuklarını dostlukla bir araya getirmeyi amaçlayan “Lolipopfest Uluslararası Çocuk Müzik Festivali”nde İsrail, İtalya, Romanya ve Türkiye’den katılacak yaklaşık 70 yetenekli çocuk sanatçı, pop müzik ile klasik müziğin, dans ve ritmin uyumu eşliğinde performanslarını sergileyecekler.

4–8 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan, “Lolipopfest Uluslararası Çocuk Müzik Festivali”,  Kadıköy Belediyesi himayesinde, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, TRT Çocuk kanalının medya sponsorluğunda Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

 F. Yeşim Altınay koordinatörlüğü ve Mine Dikbaş’ın direktörlüğünde İstanbul Çocuk Platformu etkinliği olarak gerçekleşecek olan etkinlikte İzzet Bana&Estreyikas d'Estambol Çocuk Korosu sahnede  ilk grup olarak yer alacak...

 Festivale İsrail adına katılacak 9 yaşındaki Adina Iasmin Chis, 2001 yılından bu yana profesyonel olarak şarkı söylüyor, piyano çalıyor, bale, tap dans ve salon dansları eğitimi alarak gösterilere katılıyor. Ülkesinde ve uluslararası birçok yarışma, festival televizyon ve radyo programına katılan Adina’nın 7 video klibi, 11 albümü bulunmakta. Uluslararası birçok yarışmada ödüller kazanmış olan Adina, çeşitli çocuk dizileri ve Romanya Devlet Operası’nın çeşitli müzikli oyunlarında da rol aldı.