Toplumdan haberler

Kayla Layiktez dünyaya geldi

Matan-Baseter Barınyurt Başkanı Viktor - Rozi Ülçer ile Toni - Norbert Layiktez’in torunları, Rahel - Eytan  Layiktez’in kızları Kayla 8 Ağustos günü dünyaya geldi. Ülçer ve  Layiktez  ailelerini kutlar, Kayla’ya ailesi ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Dostluk Yurdu Derneği yeni sezon faaliyetlerine başlıyor

Dostluk Yurdu Derneği Hanımlar Komisyonu 2008-2009 sezonu için çalışmalarına başladı. Kasım ayı içinde iki açılış gerçekleştirecek olan Hanımlar Komisyonu rutin faaliyetlerine ekim sonunda başlıyor. Salı ve Perşembe günleri Meri Pardo ile jimnastik, Çarşamba Yuri ile dans dersleri devam ederken yeni başlayacak olanlar için sınıf açılacak. Mihal Bardavit ile dans terapi günlerinin de başlayacağını belirten yetkililer ilgilenenlerin dernek sekreterliğinden gerekli bilgiyi alabileceklerini açıkladılar.

Yıldırımspor Okulları kayıtları devam ediyor

Yoğun ve eğlenceli bir yaz sezonunu gençlerle ve sporla iç içe geçiren Yıldırımspor Kulübü kış sezonunu geçtiğimiz hafta açtı. Kayıtları süren  spor okulunda basketbol,  futbol yüzme ve masa tenisi branşlarında YSK tesislerinde çalışmalar başladı.

YSK Spor okulu yetkisi: “ Çocuklarımızın yoğun geçen bir eğitim haftası sonunda tüm psikologların da ifade ettiği gibi mutlaka sağlıklı bir şekilde spor yaparak enerjilerini boşaltmaları gerekli. YSK, çocuklarımızın ahlaklı, disiplinli, sorumluluklarını ve paylaşmayı bilen bireyler olmaları için olanak sağlıyor. Kulübümüz sporun yanı sıra çocuklarımızın sosyal yönlerinin gelişmesi için kültürel ve sanatsal  faaliyetler de gerçekleştirmektedir” dedi.

Yamim - Noraim günlerinde ziyara

Roş-Aşana’dan sonraki on günlük pişmanlık dönemi olan Yamim Noraim günlerinde aramızdan ayrılan aile büyüklerini ve yakınlarını anma amacıyla gerçekleştirilen ve aynı zamanda; dini olduğu kadar sosyal bir olayı da simgeleyen ziyara başlıyor. Yom Kipur gününe rastlayan 8 Ekim Çarşamba günü öğlene kadar devam edecek ziyara için, Hahambaşılık Bet-Din yetkilileri mezarlıklarda ziyaret saatlerinde hazanların hazır bulunacağını açıkladılar.

Elio Barisak’ın tefilin töreni

Katya - Alberto Barisak’ın oğulları Elio’nun tefilin töreni 22 Eylül Pazartesi günü, Kemer Şaar Aşamayim Sinagogu’nda gerçekleşti. Tören sonrası davetliler Ronit Bueno’nun hazırladığı seudaya katıldılar.

L. Süryano ile E. Malki evlendi

Hasköy Maalem Sinagogu Yönetim Kurulu Başkanı Albert-Viki Süryano’nun kızları Luiza ile Lizel Malki’nin oğlu Erol 21 Eylül Pazar günü hayatlarını birleştirdiler.

Genç evlilere mutlu bir birliktelik dileriz.