GKD’nin faaliyetleri...
GKD’nin faaliyetleri...

Geçmiş dönem hanımları onurlandırıldı

GKD Hanımları 31 Mart Pazartesi günü kuruluşundan bu yana dernekte emeği geçen tüm hanımların davetli olduğu bir gün düzenledi. Yıllarca dernekte çalışan ve artık bu görevlerini devredenler bir arada olmanın mutluluğunu yaşarken eski günleri yad ettiler. Hala görevlerini büyük bir sevgiyle sürdürenler ise böylesi özel bir günde eski dostlarla bir arada olmaktan dolayı ayrı bir heyecan yaşadılar. Özenle hazırlanmış ikramlar sırasında muhabbet eden konuklar Hanımlar Başkanı Ester Arditi’nin yaptığı duygu dolu açılış konuşmasının ardından eski-yeni resimlerle hazırlanmış barkovizyonu seyrederek anılara daldılar. Daha sonra GKD geçmiş dönem Hanımlar Başkanları ve diğer konuklar duygularını paylaştıkları konuşmalar yaparak dernek olgusu içinde çalışmış olmaktan ve yollarının GKD’den geçmesinden dolayı duydukları büyük gurur ve mutluluğu dile getirdiler. Gün sona ererken her yıl aynı tarihte tekrar buluşmak için sözleştiler.

Nino Varon ve Cenk Rofe ile sevgi dolu bir gün

Söz yazarı, besteci, organizatör ve daha bir çok olguyu bünyesinde toplayan Nino Varon ile genç yorumcu Cenk Rofe Göztepe Kültür Derneği’nde hanımlara yönelik yapılan kültür ve söyleşi gününe konuk oldular. 2 Nisan Çarşamba günü yoğun bir katılımla gerçekleşen gün Hanımlar Kolu Başkanı Ester Arditi’nin Varon ve Rofe ile gerçekleştirdiği söyleşi ile başladı. Nino Varon’un bestelediği şarkılarla müzik ziyafeti veren Cenk Rofe yaşamında büyük yer tutan Varon’u takip etmekten ve kendisiyle çalışmış olmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti. Duygularını “O bir kitap gibidir; her seferinde yeni bir sayfa okur ve yepyeni bir hayat dersi öğrenirsiniz. Ne mutlu bana ki kendisini tanımak şerefine eriştim.” sözleriyle dile getirdi. Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Nino Varon tüm yaşamında aile bütünlüğünü ön planda tutmaya özen gösterdiğini ve eşine duyduğu büyük sevgiyi dile getirdi. Bir çok ünlü sanatçıya yazdığı şarkı sözleri ve onlarla yaşadığı ilginç anıları anlatan Varon başarının sevgiyle bütünleştiği zaman bir anlam kazandığını ifade etti. Nino Varon’un duygusal yapısının yanı sıra bir o kadar karizmatik ve espritüel tarzıyla devam eden söyleşi, kaybettiği eşine yazdığı “Ninovari” adlı cd.sinden bazı parçalarla devam etti. 7’den 70’e her yaştan konuğun büyük bir beğeniyle izlediği gün hüzünle eğlencenin birlikte yaşandığı duygu karmaşası ile sona erdi. Söyleşinin ardından Hanımlar Kolu Başkanı Ester Arditi katılımlarından dolayı teşekkür ettiği  Nino Varon’la Cenk Rofe’ye birer hatıra armağan etti.

 

Eğlence şöleni

12 Nisan Cumartesi gecesi Göztepe Kültür Derneği salonlarında müzik dolu keyifli saatler yaşandı. Birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan solist eşliğindeki fasıl grubu, gelen konuklara adeta bir müzik ziyafeti sundular. Alkışların hiç kesilmediği, her yaş grubundan misafirlerin şarkılara eşlik ettiği gecede büyük bir coşku vardı. GKD gönüllülerinin hazırladıkları ikramların sunulmasının ardından sahne alan Solist Yeşim yüksek performansı ve kaliteli sesi ile en güncel şarkıları seslendirerek geceye renk kattı. Katılımcılardan birkaç tanesinin meşaleler eşliğinde gelen pastalarla kutlanan doğum günleri ve GKD’nin genç DJ’lerinin pop ve disco tarzında çaldıkları parçalarla gece, geç saatlere kadar devam etti.