İYD’de bağışseverlerin pansiyonerlerle buluşma gecesi
İYD’de bağışseverlerin pansiyonerlerle buluşma gecesi
23 Nisan Çarşamba gecesi İhtiyarlara Yardım Derneği salonunda, Eş Pansiyoner Projesi’ne katkıda bulunan ve derneğe destek veren bağış severlere teşekkür gecesi gerçekleşti. Geceye Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya, Kurumlar Başkanı Moiz Kohen ve derneğe gönül vermiş bağış severler eşleriyle katıldılar

Gece herkesin tanıdığı Mr. Cool’un ses ve müziği ile renklendi. İYD Catering’in hazırladığı menünün kalite ve takdimdeki güzelliği cateringdeki gelişmelerin bir örneğiydi.   

Kalabalık bir topluluğun katıldığı gecede, Dernek Başkanı Hayim Küçük söz alarak, eş pansiyoner projesiyle, bağış severlerin her ay yaptıkları belli bir bağışla bir yaşlının aylık giderine katkısını anlattı. Bu bağışı yaparken, bağış severin duyduğu huzur ve mutluluğu dile getirdi.

Gecenin akışı içinde, söz alan dört pansiyoner, katkıları için bağış severlere teşekkür ettiler. Bayan bir pansiyonerin: “Yaşamakta olduğumuz bu kutsal yer için hissettiklerimi ve inandıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Binamızda bir an için elektrik olmasa, binanın hep aydınlık olacağını, kaloriferleri yanmasa hep sıcak kalacağını hissediyorum. Her zaman yanımızda olan siz bağış severlerin, verdiği ışıkla her yerin aydınlanacağına, sıcaklığınızla da her yerin ısınacağına inanıyorum’  sözleri herkesi duygulandırdı.

Eş pansiyoner projesinin mimarı sayılan geçmiş dönem Başkanı Moiz Aziz söz alarak, bir projenin yaratılması değil, devamının önemli olduğunu belirtti ve bu konuda azimle çalışan Başkan  Küçük’ü kutladı.

Bağış severler eşleriyle sahneye davet edilerek, kendilerine çok özel hazırlanmış hediyeler verildi.

Törenin ardından, söz alan Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya, bu gibi yardımların derneğe büyük bir güç kattığını, projenin daha büyük adımlarla gelişmesinde bağış severlerin yanı sıra dernek başkanının çalışmalarının da etkili olduğunu belirtti.

Sözleriyle yardımın yüceliğini belirten Hahambaşı Rav İsak Haleva, yapılan yardımların Tanrı katında çok büyük bir yeri olduğunu, her yardımın, yardımı yapan aileye huzur ve mutlulukla geri döndüğünü vurguladı.

Geç saatlere kadar süren toplantı, müzik ortamında sona erdi.