Bir İSYANkar
Kilo vermek, yeni bir iş bulmak gibi arzuladığımız değişikliklerin bazıları daha zor olabilir, işe görünüşünüzü yenilemekle başlayın. Hemen gözünüz korkmasın, tüm tarzınızı bir anda değiştirmekten bahsetmiyorum. Küçük değişiklikler, moda olan bir iki yeni aksesuar veya giysi tahmininizden daha büyük bir far

Riva HAYİM

Sevgili günlük,
Sevgililer günü geliyor, benim anlamadığım bir şey var... İnsanın sevgilisi olsun olmasın herkesin stres olduğu günü niye kutluyoruz anlamıyorum ya da kim kutlayın dedi, ne zaman milletçe karar verdik, ne ara bağrımıza bastık, diğer günleri niye sevgisizlikle suçluyoruz anlamış değilim..
Al işte, her gün gazeteler taciz ediyor, çarşaf çarşaf ilanlar sevgililer gününde bu yenecek, şuraya gidilecek bu alınacak diye...
En çok sevgilisi olanın işi çok zor ya ben ona yanarım...
Şimdi inan sevgisizlikten değil, ama şu günü kutlamasak karşı taraf huylanacak, gereksiz gerginlik olacak, güne isyan edeceğiz derken sevgiliden olunacak...
Bak onu da geçtim, daha beteri var.. Kim daha "sevgilililer günü sevgilisi" yarışması başlayacak..
Ardından sen ne yaptın, sana ne aldı, ben ne yaptım, biz kimiz, sen ne kadar seviyorsun şeklinde etrafta yarışanlar olacak.
Şimdi kazansan maddi, kaybetsen manevi zarar var!
Durum kötü anlayacağın..
Bir de bu gün öyle bir gün ki sevgili günlük hiç alakası olmamasına karşın sevgilisi olmayan insanları da paçasından yakalayıp, onları da stres altına sokuyor.
Şimdi bana bekar bir insan 14 şubatta nereye gidebilir, giderse sevgililerin rezervasyon çılgınlığından kendine yer bulabilir mi, bulursa gittiği yerde sevgililerin göz banyosundan ne kadar zevk alabilir söyler misin? 
Kısaca bence bugünün sevgiliye, bekara, sevene sevilene kimseye ekstradan faydası yok diyorum, ekonomiye faydası olacak diye bize kıyılır mı? Yazık değil mi bize?
Zaten hayatta stres var, ekstradan stres niye ithal ediyoruz?
Bari bugünü tatil yapsınlar…
Yapsınlar samimiyim o zaman bu günün en büyük destekçisi ben olacağım.. Eski günleri özlüyorum...
14 şubatın 13 şubatla 15 şubat arasında kardeşçe yaşadığı, diğer her gün kadar sevgi yüklü olduğu sade günlerini...
Çok fenayım... Stres altındayım..
Ne bekarım ne sevgilim var, isyanım size değil sevgililer gününe...
Bana yalvarırım eski 14 şubatımı geri verin... Kalpli çikolatalar, peluş yaratıklar ve mum ışıkları sizin olsun…
Rumuz: 14 şubat isyankarı