İyi görünmenin altin kurallari
İyi görünmenin altin kurallari
Kilo vermek, yeni bir iş bulmak gibi arzuladığımız değişikliklerin bazıları daha zor olabilir, işe görünüşünüzü yenilemekle başlayın. Hemen gözünüz korkmasın, tüm tarzınızı bir anda değiştirmekten bahsetmiyorum. Küçük değişiklikler, moda olan bir iki yeni aksesuar veya giysi tahmininizden daha büyük bir far
Şu sıralar farklı bir görünüme bürünmek için mükemmel bir zaman. Bu nedenle önümüzdeki sezonun trendine bakmakta fayda var: Fırfırlı gömlekler  bu baharın bohem havalarından… Fırfır deyince hemen gerilmeyin. Büyük fırfırlı giysileri önermiyorum, hele de kilolu görünmek istemiyorsanız. Yumuşak dokulu, hafif fırfırlı bir gömlek sizi olduğunuzdan şık gösterecektir. Bu yeni gömlek ile, her zaman giydiğiniz takım elbisenizi yenileyebilir, ona farklı bir hava katabilirsiniz. Benden söylemesi…
Sezonun modası daha yüksek belli ve üzerinize oturan (ama vücudunuzu çok da sarmayacak) üstler ve bol, geniş ve plili etekler. Böyle bir elbise alırsanız, bu sezon rahatsınız demektir. Bu elbiseyi, ona uygun şık çoraplar, burnu açık topuklu ayakkabılar, bir hırka veya üzerinize oturan bir ceketle kombinleyebilirsiniz. Triko elbiseler vücuduna güvenenlerin tercihi olacak. Belinize takacağınız büyük kemer ile farklı bir tarz yaratabilirsiniz.
Bu sonbaharda giydiğiniz burnu açık ve topuklu ayakkabılarınızı ayakkabınızın rengini tamamlayan ya da onun tersi olan bir renkte olacak şekilde renkli, kalın çorapları deneyin. Bu size biraz bohem ve çokça da sıcak ve içten bir hava katacaktır. Daha da modern görünmek istiyorsanız, yeni çoraplarınızı şifon bir etekle kullanın.
Ben tam bir şapka tutkunuyum. Her zaman her yerde bana şapkayla rastlamanız mümkün. Eğer siz de seviyorsanız bu sezon şapkalar farklı çeşitleriyle gene çok moda. Eski paltonuzu giyip de canlı renklerdeki şapkanızı taktınız mı, paltonuz yepyeni görünecektir.
Çanta her kıyafetin tamamlayıcısıdır. Açık renkli ve kocaman deri bir çanta edinin. Açık renk deri çantalar önümüzdeki sezon için modern ve taze bir görüntü arz ediyor. Üstelik alışkın olduğumuz sıkıcı siyahlardan sonra yeni bir soluk getiriyor. Haki rengini deneyebilirsiniz. Değişiklik olur.
Uzun zamandır devam eden parlak renklerin ardından yosun yeşili, toprak rengi ve kiremit gibi daha doğal tonlara bir dönüş var. Sıcak tonlarda bir fular, şal ya da kazak ile bütünleyebilirsiniz.
Böylece güzel bir denge ve uyum yakalayabilirsiniz. Bağdat Caddesi’ndeki Vogue mağazası farklı arayışları olanlar için son dönemde ideal bir adres. 36ᇂ arası tüm bedenleri bulunduruyor. Günlük giyimden gece elbisesine kadar geniş bir yelpazeyi müşterilerine sunuyor.