Balikesir`de Türkiye`nin ilk fotoğraf müzesi
Or- Ahayim Hastanesi`nde 10 yıl Başhekimlik yapan Dr. Vedat Mizrahi geçtiğimiz hafta görevini Dr. Tunç Çelebi`ye devretti. 14 Eylül Perşembe günü resmen göreve başlayan Dr. Çelebi ilk olarak hastaları ziyaret etti.
2002 yılında dönemin Balıkesir Valisinin desteği ile, ülkemizin ilk fotoğraf müzesi ve fotoğraf kitaplığının girişimleri başladı.
 "Bir Tuğla da Benden" sloganı  ile müzeye yardım ve destek kampanyası düzenlendi. Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Altuğ Oymak bu  girişim için çok hızlı adımlarla yol aldı, ülkenin fotoğraf tarihçileri ve fotoğraf dernekleri ile sıkı bir iletişime geçti.
2002 Mayıs ayında Alberto Modiano söz konusu  müzenin İstanbul temsilci ve danışmanı olarak görev aldı. 18 Mayıs 2005 tarihinde Balıkesir Belediyesi’nin arsasını hibe ettiği ve yine muhtelif desteklerle tamamlanan fotoğraf kütüphanesi izleyicilere kapılarını açtı. Kütüphanede fotoğrafla ilgili yüzlerce kitap, afiş, sergi davetiyesi ve basılı yayın yer alıyor. Şalom Gazetesi ve Gözlem Yayıncılık da  yayınlarıyla kütüphaneye destek sağladı. 18 Mayıs 2006 tarihinde  ülkenin ilk fotoğraf müze ve kütüphanesi kapılarını Türk kültürüne açtı. Açılışta kalabalık Basaf Başkanı Altuğ Oymak, Balıkesir Valisi, müze kurucuları ve kalabalık bir kitle katıldı. Törende fotoğraf tarihçi ve araştırmacısı Alberto Modiano’ya katkılarından dolayı bir şükran belgesi sunuldu.