“Evet Derken” seyircisiyle buluştu
“Evet Derken” seyircisiyle buluştu

Göztepe Kültür Derneği oyuncularının özverili ve uzun soluklu bir çalışma neticesinde sahneye koydukları “Evet Derken ” adlı oyun ilk kez seyircisiyle buluştu. 17 Aralık gecesi Ulus Amram Oditoryumu’nda kalabalık bir seyirci kitlesinin karşısında başarılı bir performans sergilediler. Her yönüyle en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan oyun; hayata, evliliğe ve aile ilişkilerine dair mesajlar iletiyor. Güncel konuları ele almayı ilke edinen yazı grubu;  birlikte yaşlanmaya söz veren genç bir çiftin evlilikleri boyunca karşılaştıkları zorlukları ve güzellikleri özenle ve mizahi bir dille anlatmışlar. Yediden yetmişe her kitleye hitap eden oyunda farklı yaş gruplarından 19 oyuncu performanslarıyla sahneyi doldurdular.  

İlk kez sahneye çıkan genç ve çocuk oyuncular, yıllardır izlediğimiz usta oyuncuların yanında bir hayli tecrübe kazanmış olmalılar ki sahnede en az onlar kadar beğeni topladılar. İlk kez izlediğimiz bazı genç oyuncuların ise seyircilere yaşattığı sürprizler gerçekten izlemeye değer.

Oyun sonunda bol alkış oyun uzun soluklu çalışmanın ne denli başarılı ve izlemeye değer olduğunun bir göstergesiydi.

Dernek yetkilileri, yeni yılın ilk günlerinde oyunu GKD’de sahneleyeceğini açıkladı ve tiyatro severleri keyifli saatleri geçirmek üzere davet ettiler.