Bu hafta Ricky Martin dinliyelim...
Bu hafta Ricky Martin dinliyelim...

NE DİNLEYELİM

Şarkıları ve dansları ile bütün dünyayı kasıp kavuran Ricky Martin, 18 Haziran akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’da sahne alacak. 1998 yılında Türkiye’de 4 dev konser veren Ricky Martin, bu yaz yine muhteşem konser ve sahne şovları ile hayranlarına kavuşacak.

1991 yılından beri solo kariyerine devam eden Puerto Ricolu pop şarkıcısı dünya çapında 70 milyon albüm satışı ile ABD ve Latin billboardlarında 21 kez ‘top 10’ listelerinde yer aldı. Dünyaca ünlü sanatçının yeni albümü Musica+Alma+Sexo uzun bir bekleyişin ardından 1 Şubat 2011’de yayınlandı ve Grammy ödüllü Martin altı yıllık suskunluğunu yeni albümüyle bozdu. Çoğunluğu İspanyolca hazırlanmış olan albüme ilgi o kadar fazla ki, Amazon’un ön satışlarında bir numaraya oturmuş durumda. Konserin bilet fiyatları 84 ile 270 TL arasında değişiyor.

NE İZLEYELİM

Saraydan Kız Kaçırma operasını gerçek bir sarayda izlemek nasıl olurdu sizce? Mozart’ın ünlü yapıtı Saraydan Kız Kaçırma, 8-12 Temmuz tarihleri arasında orijinal mekânında, Yıldız Sarayı’nda İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Eseri Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü orkestra ve korosu ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ve yabancı konuk solistler sahneleyecek. Farklı kategorilerdeki bilet fiyatları 60 ile 120 TL arasında değişiyor. Biletler Biletix’te.

NEREYE GİDELİM

Yolunuz İzmir/Çeşme’ye düşerse, mutlaka Sheraton Çeşme’ye uğramanızı öneririm. Alaçatı’da ya da Ilıca’da başka bir otelde kalıyor olsanız bile, Sheraton Çeşme’nin plajını denemeden dönmeyin. Plajın 3 kilometre uzunluğundaki kumsalından, muhteşem denizinden, keyifli şezlonglarından ve dört dörtlük hizmet anlayışından herkes istifade etmeli. Günlük giriş ya da aylık / sezonluk üyelik seçenekleri var. Yaz boyunca otelin konaklama uygulamaları arasında sayısız promosyonlarından da yararlanabilirsiniz. Bu yaz Sheraton Çeşme’de rezervasyon yaptıran herkes gerek yurt dışı tatili kazanabilecek, gerekse Şeker ve Kurban Bayramı’nda Royal Caribbean ile kaçırılmayacak cruise fırsatlarından faydalanabilecek. Daha ne düşünüyorsunuz?

NE OKUYALIM

Çok ama çok ilginç bir kitap okuyorum şu aralar. Adı: Kwaidan (Tuhaf Şeyler Üstüne Öyküler ve Çalışmalar). Yazarı Lafcadio Hearn, çevirmeni Zeynep Avcı. 2003’te yayınlanmış olan kitap, kısa süre önce elime geçti ve keyifle okuma fırsatını buldum. Japonya’nın Edgar Allan Poe’su olarak görülen, Japon fantastik edebiyatının ustası Hearn’ün Japon ve Çin halk edebiyatından derlediği kısacık öyküleri okuduktan sonra içiniz adeta ürperecek. 59 sayfanın tamamı ilginç, tamamı şiirsel ve muhteşem bir dille çevrilmiş. Bana Ertuğrul Özkök’ün TUHAF adlı kitabını hatırlattı. Kitapevlerinde bulamazsanız üzülmeyin, İnternette satışı devam ediyor.

NEREDE SERİNLEYELİM

 

Sıcak yaz günlerinde fazla uzaklara gitmeden serinlemek isteyenler için artık şehir merkezinde kaçırılmayacak bir fırsat var: Sürmeli İstanbul Oteli’nin havuzu. İstanbul’un göbeğinde, Gayrettepe’de şehrin ve yoğun tempoda geçen bir haftanın yorgunluğunu Sürmeli İstanbul’un havuzunda çıkartabilecek, havuz başında keyif yaparak serin saatler geçirebileceksiniz. Havuz her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açık (bir davet olmadığı sürece). Giriş ücreti, hafta içi 30 TL, hafta sonu 50 TL. Ayrıca sezonluk üyelikleri de mevcut.

 


Aylin YENGİN