“Eyvah Gökten Dedem Düştü”
“Eyvah Gökten Dedem Düştü”

YSK’dan sürprizlerle dolu bir oyun

Yıldırımspor Kulübü’nün bu sene sahneye koyduğu yeni oyunu “Eyvah Gökten Dedem Düştü” Akatlar Kültür Merkezi’nin ardından 23 Nisan Cumartesi akşamı Amram Oditoryumu’nda bir kez daha izleyicisiyle buluştu.

YSK Başkanı Hayim Eskenazi yaptığı ‘hoş geldiniz’ konuşmasında öncelikle herkesin Pesah Bayramı’nı kutladı. Ardından tiyatro ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve sahneyi kendilerine bıraktı.

Eti Zavaro ve Rozi Almaleh’in yönettiği iki perdelik baştan sona komedi türünde olan“Eyvah Gökten Dedem Düştü”, adı gibi sürprizlerle dolu.

Dört nesil beraber aynı evde yaşayan oldukça varlıklı bir ailenin başına gelen olaylar zincirinin aktarıldığı komedi için, sahne önünde ve arkasında 32 kişilik bir ekip altı ay boyunca büyük bir gayretle çalıştılar. Farklı bir çalışmanın ürünü olan oyunun en büyük özelliği tüm oyuncuların aynı zamanda sahne üstünde olmalarıydı. Kostümler, dekor ve oyuncuların performansları ise takdirlikti.

Oyunun sonunda Hahambaşı Rav İsak Haleva sahneye davet edildi. Haleva; derneklerin, gençlerin birlikteliğini sağlamak açısından büyük önem taşıdıklarına değindi ve yetkililere teşekkür etti.

“Eyvah Gökten Dedem Düştü” ekibi:

Senaryo: İzak Sabah- Rozi Almaleh- Eti Zavaro

Yönetenler/ Dramaturg: Rozi Almaleh- Eti Zavaro

Yazan: Rozi Almaleh

Müzik/Efekt: Eti Zavaro

Işık: Emre Koçik

Sahne ve Kulis amiri: Yosi Özvaron

Koreografi: Rosita Menda

Dekor: Yosi Özvaron-Eti Zavaro- Rozi Almaleh

Kostüm: Beki Almaleh

Makyaj: Nobel Razon- Koret Munguldar

Kulis Yardımcıları: Gila Menda- Mazal Togaer- Romina Geron

Reklam ve Halkla İlişkiler: Eda Baruh

Kapak Tasarım: Treves Studios

Oyuncular: Ceni Dekohen-Nesim Menda- Murat Abatlevi- Çela Morhayim- Beti Sarda- Jojo Çakan- Jinet Bahar- Rozi Almaleh- Belin Pardo- Vivet Menda- Bensi Elmas-Rebi Levi-Yusuf Geron- Linda Dekohen- Nedim Haviyo- Davut Kazaz- Yosi Kastoryano- Roksi Yafet-Alp Allovi- Anita Kaneti- Melissa Magriso