gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Şimon Peres: “Türkiye, barış çabalarımızda en büyük yardımcımız”
Büyükelçi Sinirlioğlu başkanlığındaki bir heyet İsrail, Filistin ve Türkiye arasında yapılabilecek ortak projeleri görüşmek için İsrail’e gitti

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu başkanlığındaki bir Türk heyeti, Türkiye-İsrail ve Filistinlilerle ortak projelerle geliştirmek amacıyla İsrail’e bir ziyaret düzenlediler. Sinirlioğlu başkanlığındaki heyette, Türkiye’nin kalkınma, araştıra ve işbirliği alanında görev yapan vakıfların başkanları ve idarecileri de yer aldı.

Ziyaretleri sırasında Türk heyeti öncelikle İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres tarafından kabul edildi. Peres, görüşme sırasında Türkiye’ye güvendiklerini, özellikle ortak projeler konusunda hem Filistinlilerin hem de İsrail’in kendilerine büyük güven duyduklarını söyledi. Peres, bölgeye barış getirmek için çalıştığını ve bu konuda en büyük yardımı da Türkiye’den gördüğünü belirtti.

Peres’in yanı sıra İsrail Dışişleri ve Savunma bakanlıkları yetkilileri ile de görüşen Türk heyeti, Batı Şeria’nın bazı kentlerinde sanayi bölgeleri kurma projelerini ve Türkiye ile İsrail arasındaki enerji ağırlıklı proje fikirlerini paylaştılar.

Projeler, İsrailli yetkililer tarafından memnuniyetle karşılanırken, projelerin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz bir tarih belirtilmedi. Heyetin İsrail ve Filistin tarafıyla görüşmeleri sırasında söz konusu iki projenin yapımı konusunda gerekli desteğin verileceği dile getirildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008