gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Emin Levi ANAP MKYK üyeliğine seçildi
Emin Levi ANAP MKYK üyeliğine seçildi
25-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Anavatan Partisi 6. Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkanlığa Salih Uzun’un seçilmesinden sonra ANAP Büyük Kongre üyesi olan Emin Levi Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’na (MKYK) seçimlerine adaylığını koydu. Levi, ANAP büyük kongre delegelerinin oylarıyla üyeliğe seçildi

Dini azınlık bireyleri aktif siyasette çok etkin değiller bunu neye bağlıyorsunuz?

Her şeyden önce siyasetin çok meşakkatli, çok fazla mesai gerektiren bir faaliyet olduğunu söylemem gerekiyor. Dini azınlık bireylerinin aktif siyasete soğuk bakmalarının esas nedeni seçmen tabanlarının sayıca çok kısıtlı olmasıdır. Büyük toplumdan da bu yönde bir teşvik gelmediğinden, siyaset, dini azınlık mensupları için  ilgi alanı olmaktan çıkmaktadır. Bir de siyasi partilerde kişisel rekabet çok fazladır. Her hedef büyüttüğünüzde hırpalanmayı da göze alacaksınız. Bütün bunları üst üste eklediğinizde “uğraşmaya değer mi?”sorusu ön plana çıkmaktadır.

Ancak siyaseti bir hobi olarak da görebilirsiniz. Siyasi partiler yurdun her köşesinden, her meslek grubundan gelen insanlarla doludur; dostluklar kurabileceğiniz, kendinizi ifade edebileceğiniz geniş platformlardır.  Yalnız, geçiminizi  ve iş düzeninizi rayına oturtmadan aktif siyasete girmeyi tavsiye edemem. Siyasete çok kolay girilir, sizi içine çeker bir daha da kolay kolay çıkamazsınız. Onun içindir ki gençlere siyasete girmelerini telkin etme noktasında ciddi rezervlerim var.

Türkiye’nin geleceğinde partiniz ANAP ve siz nasıl bir rol üstlenebileceksiniz?

Anavatan Partisi iktidara geldiği 1983 yılından itibaren ülke siyasetinde yepyeni bir rüzgar estirmiş, Partimizin kurucusu, her zaman büyük bir sevgi ve saygıyla andığımız Turgut Özal Türkiye'ye yepyeni bir vizyon sunmuştur. Ancak bütün iktidarlar gibi Anavatan Partisi de zaman içinde yıpranmış ve yıpratılmıştır. Anavatan felsefesi ve vizyonu hiç bir zaman değişmemiştir.

Yeni seçilen Genel Başkanımız Salih Uzun da 19 yaşında girdiği Partimizin her kademesinde görev yapmış ve Anavatan hamurunda yoğrulmuştur.  Son yıllarda siyaseten zayıflamış olsak da Partimizin temsil ettiği Değerlerin ve Siyasi anlayışın Türkiye için elzem olduğu inancını hiç kaybetmedik ve yeni dönemde de aynı anlayış doğrultusunda çalışacağız.

''Kavgasız ve İhtilafsız Türkiye'' düsturumuz olacaktır;

- Karamsarlığı, olumsuzluğu değil, iyimserliği, umudu ön planda tutan bir siyaset izleyeceğiz;

- Körü körüne muhalefet etme anlayışına prim vermeyeceğiz. Doğru yapılana doğrudur diyeceğiz, yanlışları çözüm önerileriyle yanıtlayacağız. Eleştirilerimizi dile getirirken net ve açık olacağız. Pozitif enerji dağıtacağız.

Anavatan Partisinin dirilttiği ve çok emek verdiği AB projesine desteğimiz devam edecektir.

Özetle kavgadan, kısır çekişmelerden bıkan Türk Halkına  güler yüzlü, dünyadaki hızlı gelişmeler doğrultusunda politika üreten bir siyaset vaat ediyoruz.

 

Emin Levi’nin siyasi öz geçmişi

1993’te ANAP Şişli İlçesi Yönetim Kurulu’na  yedek üye olarak girdi.

1994’te ANAP Şişli İlçesi Yönetim kurulu asil üyesi oldu.

1998’de ANAP İstanbul İl Yönetimine seçildi.

1999’da başladığı İl Başkanı Yardımcılığı görevini 2005 yılına değin sürdürdü. Bu görevden kendi arzusuyla istifa etti.  Emin Levi  evli ve iki çocuk babası.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008