gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
EJC heyeti Türk liderlerle görüştü
EJC heyeti Türk liderlerle görüştü
Avrupa Yahudi Kongresi’nin (EJC-European Jewish Congress) Başkanı Moshe Kantor ile beraberindeki EJC heyeti, 27–28 Ekim günleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Dışişleri Bakanı Müsteşarı Büyükelçi Ertuğrul Apakan ile Ankara’da görüştü

Avrupa Yahudi Kongresi’nin (EJC-European Jewish Congress)  aynı zamanda Rusya Yahudi Kongresi’nin başkanı olan Moshe Kantor ile beraberindeki EJC heyeti 27-28 Ekim günleri Ankara’da temaslarda bulundu.

Moshe Kantor’un Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Dışişleri Bakanı Müsteşarı Büyükelçi Ertuğrul Atakan ile görüşmelerinde Türk Musevi Cemaati Başkanı Silvyo Ovadya, EJC Genel Sekreteri Serge Cwajgenbaum ile Başkan Yardımcısı Aryeh Zuckerman da hazır bulundular.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile yapılan görüşmelerde Moshe Kantor, Avrupa Yahudi Kongresi’ni Türk liderlere tanıtmaya çalıştı. Birinci Dünya Savaşı’nın son bulmasının 90. yılı ve nazilerin Yahudilerin ev, işyerleri ve sinagoglarına yönelik saldırılarının başladığı Kristallnacht’ın 70. yılı vesilesi ile EJC’nin düzenleyeceği iki etkinlik hakkında bilgi verildi. EJC Başkanı Kantor, Türkiye’nin Ortadoğu’daki barış çabalarından duyduğu memnuniyeti ve İran’ın nükleer çalışmalarından rahatsızlığını dile getirdi.

EJC yetkilileri ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Ortadoğu’da oluşacak barışın ardından, çoğu ülkede hissedilen antisemitizmin ortadan kalkacağına olan inancını dile getirdi.

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008