gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Toplumumuzdan haberler...

L. Süryano ile E. Malki evlendi

Balat Ahrida Sinagogu Yönetim Kurulu Başkanı Albert-Viki Süryano’nun kızları Luiza ile Lizet Malki’nin kardeşi Erol 21 Eylül Pazar günü hayatlarını birleştirdiler. Genç evlilere mutlu bir birliktelik dileriz.

Not: 24 Eylül gazetemizde çıkan haberin düzeltilmiş halidir.

Düğün töreninden sonraki ilk cumartesi sabahı yapılan Şabat Hatan töreni 27 Eylül Cumartesi günü Ahrida Sinagogu’nda gerçekleşti. Tören Luiza-Erol Malki çiftinin verdiği seuda ile sona erdi.

Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagogu’nda selihot

5 Ekim sabahı saat 4.00’da, Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın katılımı ve Moşe Palaçi’nin önderliğinde Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagogu’nda Selihot duası gerçekleşti.

Törende Hahambaşı Rav İsak Haleva ve Rav İsak Alaluf’un  konuşmalarının ardından hep  birlikte dua edildi. Hanımların ve gençlerinde yoğun ilgi gösterdikleri selihot çalınan şofarlar sonrası verilen seuda ile sona erdi.

Kariyer Günleri 1: Medya Sektörü

Yetişkin Gençler ve So What Friends’in birlikte düzenledikleri “Kariyer Günleri 1” adlı etkinliğin ilki 12 Ekim Pazar günü gerçekleşecek. Medya sektörüne atılmayı düş?nen veya konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyecek olan gençlerin ilgisini çekeceği düş?nülen güne haber spikeri Oylum Talu, Milliyet Gazetesi köşe yazarı Sami Kohen ve tiyatrocu Sinan Tuzcu konuk konuşmacı olarak katılacaklar. Dj Selim Güzelbahar ve Cilda Güzelbahar’ın sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinliğin sunuculuğunu ise Batya Kebudi yapacak.

GKD hanımlar gezisi

Göztepe Kültür Derneği hanımları  24 Eylül Çarşamba günü  Miniatürk ve Florya Enfes Restaurant’a düzenledikleri  geziyle sonbahara merhaba dediler. Erken saatlerde Caddebostan ve Gayrrettepe’den hareket eden katılımcıların ilk durağı Sütlüce’deki Miniatürk’tü. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerinin maketlerinin arasında gezinen ziyaretçiler daha sonra Florya Enfes Restaurant’ta yemek yediler. Kasım ayı içerisinde yapacakları açılış gününün hazırlıklarının son hızla devam ettiğini söyleyen GKD  hanımları sürprizlerle dolu bu güne herkesi beklediklerini belirttiler.

Kemerburgaz’da selihot

28 Eylül Pazar sabah 04.00 da Kemerburgaz  Şaar Aşamayim Sinagogu’nda Selihot duası gerçekleşti.  Moşe Moiz Palaçi’nin katıldığı duada Aaron Edili şofar çaldı. Dua sonrası Ronit-Mihael Bueno’nun geçtiğimiz hafta vefat eden anneleri Sol Levi anısına bir seuda verildi.

Klara Schild vefat etti

Gazetemiz tiyatro eleştirmeni Robert- Meri Schild’in annesi Klara Schild aramızdan ayrıldı. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Raşel Nahum

aramızdan ayrıldı

Otomotiv sektörünün duayenlerinden, hayırsever kişililiğiyle tanınan merhum Bernard Nahum’un eşi Raşel Nahum vefat etti. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008