gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İki sergi ile Türkiye Sinagogları
İki sergi ile Türkiye Sinagogları
Gözlem Yayıncılık tarafından yayımlanan “Türkiye Sinagogları” adlı albüm/kitap bir fotoğraf sergisi ile tanıtılacak. Türk Musevi Cemaati’nin katkılarıyla düzenlenen ikinci bir sergi de, Anadolu’nun çeşitli yörelerinde çekilmiş fotoğraf ve çizimlerden oluşuyor

Osmanlı ve Türk topraklarındaki Yahudi yaşamının simgesi olan “Sinagoglar” iki fotoğraf sergisi ile hayat buluyor. Gözlem Yayıncılık  tarafından yayımlanan, fotoğraflarını dünyaca ünlü sanatçı İzzet Keribar’ın çektiği, metinlerini araştırmacı/tarihçi Naim A. Güleryüz’ün yazdığı, iki ciltten oluşan “Türkiye Sinagogları” isimli albüm/kitap 19 Ekim Pazar günü Beyoğlu Casa Dell’ Arte (Mısırlı Apt.) Sanat Galerisi’nde düzenlenecek bir fotoğraf sergisi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İki cilt olarak hazırlanan kitabın birinci cildi, mimari yapıları, tarihi özellikleri ve hikâyeleri ile İstanbul Sinagogları’na ayrıldı. Anadolu ve Trakya Sinagogları adını taşıyan ikinci ciltte, Edirne’den Kilis’e 15 farklı mekânda bulunan 28 sinagoga yer verildi. Tasarımı Joelle İmamoğlu tarafından yapılan ve büyük kitapevlerinde satışa çıkacak “Türkiye Sinagogları” kitabının Casa Dell’ Arte Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi dört gün açık kalacak.

Dışişleri Bakanlığı’nın himayesi altında Topkapı Has Ahırlar’da 7-31 Ekim tarihleri arasında, Türk Musevi Cemaati tarafından düzenlenen sergi, ABD’li mimar Joel Zack’ın 1996 yılında Anadolu şehir ve kasabalarında çektiği fotoğraflardan ve mimar Ceren Kahraman’ın çizimlerinden oluşuyor.

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008