gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kısa kısa...
Kısa kısa...

Iraklı vekil İsrail ziyareti yüzünden yargılanıyor

Irak Parlementosu, İsrail’i ziyaret eden milletvekili Mithal al-Alusi’nin dokunulmazlığını kaldırma kararı aldı. Parlemento ayrıca al-Alusi’ye yurt dışına çıkma yasağı koydu. Al-Alusi, geçtiğimiz hafta, İsrail ve ABD tarafından Herzliya’da düzenlenen teröre karşı ortak istihbarat ağı kurma konulu bir konferansa katılmıştı. al-Alusi, İsrail’e ilk ziyaretini, iki oğlu teröristler tarafından öldürüldükten sonra, terörizm karşıtı bir konferansa katılmak için 2004 yılında yapmıştı. Aynı zamanda Irak Demokrat Parti’nin başkanı olan al-Alusi’nin dokunulmazlığının kalkmasının ardından yargılanması bekleniyor.

Fransız Müslüman Bakan Ağlama Duvarı’nda

Fransa’nın Kuzey Afrika asıllı Müslüman Adalet Bakanı Rachida Dati, İsrailli ve Filistinli yetkililerle temasta bulunmak üzere bölgeye gitti. Gezisi sırasında, iki kesimin de kutsal yerlerini ziyaret eden Dati, mekanların tarihçesiyle ilgili bilgi almayı da ihmal etmedi.

Nestle’den İsrail’de büyük alım

Dünyanın en büyük gıda üreticisi Nestle SA ve onun İsrail’deki ortağı Osem Yatırım, İsrail’in önde gelen bebek maması firması Materna Laboratories Ltd. şirketinin %51 hissesini 249 milyon şekele satın aldı. Satın alma ile ilgili açıklama Tel Aviv Borsası’nda Pazar günü yapıldı. Petah Tikva merkezli Materna şirketi hisselerin %49’unu şimdilik elinde tutmaya devam ederken, önümüzdeki on beş yıl içinde bu hisseleri başka bir şirkete satabileceği belirtildi.

İsrail’de sağlık sektörü doktor alarmı veriyor

İsrail’de yayımlanan bir rapor, 2000 yılından günümüze kadar doktor sayısının azaldığını ortaya koydu. Eski Rusya’dan gelen göçlerin azalması, emekliliğin artması, tıp okullarının büyüyememesi ve part-time çalışmayı tercih eden bayan doktorların artması gibi nedenlerden, özellikle bazı alanlardaki doktor sayısının azalmasına neden oldu. İsrail’de 2000 yılında bin hastaya 3,7 doktor düşerken, bu sayı günümüzde 3,5’a düştü.  Rapor ayrıca, tıp fakültesinden mezun olanlarla hemşirelerin de sayılarının azaldığını ortaya koydu.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008