gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ulus Özel Musevi Okulları Mezunlar Kolu, yeni döneme hazır
Ulus Özel Musevi Okulları Mezunlar Kolu, yeni döneme hazır
Mart başında kurulan UÖMO Mezunlar Kolu, çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu sonbahar-kış dönemi için birçok etkinlik planlanırken, kola üyelikle beraber sunulan “Mezunlar Kartı” birçok avantajı beraberinde getiriyor. Bu çağrı sadece Beyoğlu ve Ulus mezunlarına değil, tüm UOMO dostlarına…

Mart başında, bir UÖML mezunu Berta Banana önderliğinde “Mezunlar Kolu” kuruldu, ardından gönüllü mezunların katılımıyla istekli bir ekip oluştu.

“Aslında kıvılcım, okulumuzda cemaatimize açık düzenlenen bir faaliyete katılmamla oluştu. Orada birbirini yeniden gören eski mezunların mutluluğunu gördüm. Etkinliklerin birleştirici gücüne tanık oldum. Böylece, okul yönetiminin desteğiyle, eksikliği hissedilen ‘Mezunlar Kolu’nu canlandırmaya karar verdim” diyor Berta Banana. 1995 mezunu Lisya Aben’in yardımıyla kolları sıvayan Mezunlar Kolu, ilk faaliyetini “Geleneksel Hanuka Gecesi” ile gerçekleştirmişti.

Çok yönlü bir mezunlar kolu

Mezunlar Kolu, 1950 mezunun kaydını derledi ve sayı giderek artıyor. Derlenen kayıtlarla, mezunların güncel bilgileri toplanıyor. Bu çerçevede kol, “insan kaynakları” hizmeti vermeyi amaçlıyor. Kayıtların tam olarak derlenmesi ve gönüllü çalışacakların katkılarıyla, hem işverenler hem de iş arayanlar açısından iki yönlü bir hizmet verilmesi düşünülüyor.  Oditoryumda tüm etkinlerde mezunlar kolunun bir masası var. Burada mezunlarla iletişim kuruluyor, okulun logolu eşyaları satışa sunularak okumakta olan öğrencilere katkı sağlanıyor. Mezunların yanı sıra UÖMO mezunu olmayanların da anlamlı bir desteği söz konusu.

Etkinliklere hazır olun

Mezunlar Kolu’nun hedefleri büyük… Geleneksel “Börek günü” ile sınırlı kalmayıp sınıf yemekleri, kahvaltıların gerçekleştirilmesi gündemde. Düzenlenecek “Kariyer günleri”yle cemaat gençliğine hitap etmesi hedefleniyor.

Sonbaharda mezunlara yönelik bir “tiyatro kursu”, “salsa kursu” ve “tango kursu” açılacak. Futbol ve basketbol turnuvaları düzenlenmesi, pilates ve bilgisayar kurslarının başlatılması kısa vadedeki amaçlar arasında.

Mezunlara çağrı

Musevi Lisesi’nde okumuş veya mezun olmuş, “çorbada benim de tuzum olsun” diyen herkese  ihtiyaç var.

Okul yılları geride kalsa da, gerek Ulus’tan gerekse Beyoğlu’ndan mezun Musevi Liselilerin okulla bir gönül bağı olduğu biliniyor. Bu bağı pekiştirmek adına bir “mezunlar odası” açıldı. Bu odada mezunlar buluşabilir, çay-kahve eşliğinde sohbet edebilir ve birikimlerini paylaşabilirler.

Mezunlar Kolu için ayrıca “üyelik sistemi” başlatıldı. Üye olmak ise çok kolay… Bir “Mezunlar kartı” edinmekle üye oluyorsunuz ve çeşitli avantajlara kapı açılıyor. “Okuldaki etkinliklerden ilk onların haberi olacak ve tüm etkinliklerden %50 oranında bir indirimden yararlanacaklar” diyor Berta Banana. Oysa bu mütevazi cümlenin arkasında asıl sürpriz, mezunlar kartı ile birçok saygın mağazanın verdiği indirimde saklı. Mezunlar Kolu hakkında UÖML Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Vekili İzi Aşkaner, “UÖMO’da birkaç yıldır devam eden mezunlarla ilgili çalışmaların 2007-2008 döneminde zirveye çıktığını müjdelemek isterim. Bir grup gönüllü, altyapı çalışmalarını hızlandırarak kayıt, mezunlara ulaşma, yeni obje üretme, eski aktivitelerin devamını sağlama, özel günler oluşturmak gibi çalışmaları hızla yapmaktadırlar. Siz değerli mezunlar, yaşınız ne olursa olsun, bizlere destek verirseniz, çok başarılı bir ivme kazanan okulumuzu daha da güçlü bir hale getirebilirsiniz” cümleleriyle düşüncelerini paylaşıyor.

Yakın bir zamanda Mezunlar Kolu’nun hayatınıza getirdiği katkıyı daha çok hissedeceksiniz. Yapmanız gereken bu çağrıya kulak vermek, yeniden bir arada olmanın verdiği keyif ve mutluluğun tadına varmak…

Facebook'ta Paylaş
Yazar David Ojalvo Üç Nokta... davidojalvo@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008