gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İftar sofrasında toplandık
İftar sofrasında toplandık
Musevi Cemaati’nin bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen ve artık gelenekselleşen iftar yemeği 17 Eylül Çarşamba gecesi Neve Şalom Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Beş yüz kişinin katılımı ile düzenlenen yemekte Hahambaşı Rav İsak Haleva, aynı Tanrı’ya farklı mekânlarda yakarmamıza rağmen farklılıkların Türkiye’nin zenginliği ve övüncü olduğunu vurguladı

17 Eylül Çarşamba akşamı Neve Şalom Kültür Merkezi’nde gerçekleşen iftar yemeğine İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Dr. Kadir Topbaş, farklı ilçelerin belediye başkanları, kaymakamları, emniyet müdürleri, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, diplomatik temsilciler, öğretim üyeleri ve semavi dinlerin ruhani liderleri katıldılar.

Hahambaşı Rav İsak Haleva, aynı Tanrı’ya farklı mekânlarda yakarmamıza rağmen farklılıkların Türkiye’nin zenginliği ve övüncü olduğunu vurguladı.

Musevi Cemaati Başkanı Silvyo Ovadya; Bu dostluk şöleninin, Türk Yahudilerinin asırlardır birlikte yaşadığı geniş toplumun kültür ve adetlerine ne denli saygı duyduğunun bir ölçütü olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Dr. Kadir Topbaş; “Müslümanların dini bayramlarında, Musevi ve Hıristiyanların kutsal günlerinde hep birlikte coşkuları paylaştık. Geleceğe birlikte adım atıyoruz” dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler; “Bizleri buluşturan karşılıklı sevgi, hoşgörü ve uzlaşı anlayışıdır. İnançlarımız farklı olsa da aynı vatanı paylaşıyoruz, vatandaşlık kimliğimizde beraberiz” ifadesini kullandı.

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008