gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
FÜTÜRİSTLER ZİRVESİ 2008 İSTANBUL’DA
FÜTÜRİSTLER ZİRVESİ 2008 İSTANBUL’DA

Türkiye’nin ilk Fütüristler Zirvesi 21 Kasım 2008’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Dünyanın en ünlü fütüristlerinin konuşmacı olarak katılacağı zirve, Türkiye’nin ilk fütürist şirketi M-GEN Gelecek Planlama Merkezi tarafından düzenleniyor.

M-GEN, "Millennium GENeration" ifadesinden esinlenerek oluşturulmuş bir isim. 2006 yılında, Ufuk Tarhan tarafından kuruldu.  Kişisel Gelecek Planlaması alanında, kurum ve bireylere danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor. Türkiye’nin ilk fütürist şirketi, bu konuda ve bu kapsamda çalışan ilk firma. Çalışmalarında Amerikalı Fütürist Verne Wheelright’ın ‘’Personal Future’’ yöntemlerini kullanıyor. M-GEN fütürist bir yaklaşımla çalışmalarını, bireylerin de yaşamlarını tıpkı şirketler gibi, ‘’uzgörüyle’’ stratejik olarak kurgulamaları gereğine dayandırıyor.

Jacques Fresco onur konuğu

“Fütüristler Zirvesi’nden sonra gelecek algınız asla eskisi gibi olmayacak” sloganıyla “gelecekte Türkiye’yi ve dünyayı neler bekliyor?” sorusuna yanıt verilecek zirveye günümüzün Leonardo Da Vinci’si olarak kabul edilen dünyanın en ünlü Fütüristi ve gelecek tasarımcısı Jacques Fresco ana konuşmacı olarak katılacak. Sahip olduğumuz bilgi ve teknolojiyi doğru kullanarak kurulacak yeni uygarlığın nasıl olacağını uzgören tasarımlarıyla tanınan Jacques Fresco, dünyanın önde gelen çok sayıda önemli kurumuna danışmanlık yaptı. Açlık, fakirlik, savaş gibi büyük insanlık sorunlarının engellenebilir ve kabul edilemez olduğuna inanan 92 yaşındaki Jacques Fresco, daha iyi bir gelecek inşa etmemizin mümkün olduğunu savunarak, sadece konuşmak yerine, somut öneriler geliştirmesiyle dikkat çekiyor. Fütüristler Zirvesi 2008’de Jacques Fresco’nun yanı sıra kişisel gelecek planlama metodunun yaratıcısı Dr. Verne Wheelwright, kişisel gen analizleriyle daha uzun daha sağlıklı ve daha genç geleceğin temellerini atan Dr. Serdar Savaş ve şiirleri, denemeleri ve eğitimleriyle geleceği yorumlayan şair Yelda Karataş da birer konuşma yapacaklar. Açılış konuşmaları M-GEN Gelecek Planlama Merkezi kurucusu Ufuk Tarhan ve Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Alphan Manas tarafından yapılacak Fütüristler Zirvesi, uluslararası katılıma da açık olacak. Detaylı bilgi için www.futuristlerzirvesi.com adresine başvurabilirsiniz.

Kayıtlar devam ediyor...

Dünyanın en ünlü fütüristlerinin konuşmacı olarak katılacağı Türkiye’nin ilk Fütüristler Zirvesi’ne kayıtlar devam ediyor. 21 Kasım 2008’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek zirveye Türkiye ve dünyadan binin üzerinde katılım olması bekleniyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nur ŞAUL BARAKAS Para>graf
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008