gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Tek ve muhteşem bir konser... Sarit Hadad
Tek ve muhteşem bir konser... Sarit Hadad
İsrail müziğinin bir numaralı sanatçısı Sarit Hadad, tek bir konser vermek üzere Türkiye’deydi… Yıldırımspor Kulübü’nün 14 Eylül Pazar akşamı Swissotel Balo Salonu’nda gerçekleştirdiği Sarit Hadad konseri büyük ilgi gördü. Hadad, şarkılarıyla gençleri coşturdu…

Yıldırımspor Kulübü tarafından İstanbul’a davet edilen İsrailli sanatçı Sarit Hadad’ın  konserini aralarında Hahambaşı Rav İsak Haleva ve eşi Recina Haleva, İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy ve eşi İrit Levy, İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai ve eşi Ayala Amihai başta olmak üzere  yaklaşık 1200 kişi izledi.

Fuayede kokteyl ile ağırlan konuklar, daha sonra YSK gençleri tarafından konser düzeninde hazırlanmış salondaki yerlerine alındılar. Konser için hazırlanan broşürün Sarit Hadad’ı tanıtan bölümünde sanatçının: “Benim için olağanüstü bir şeref, böyle bir organizasyona davet edilmiş olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye’de verecek olduğum bu ilk konser için çok heyecanlıyım, insanlarla mutlu anlar geçirmekten zevk duyuyorum, dolayısıyla aranızda olacağım geceyi sabırsızlıkla bekliyorum…” sözlerine yer verildi.

Sahnenin iki yanına yerleştirilen dev ekranlara yansıtılan YSK’nın tarihçesini ve çalışmalarını içeren barkovizyon gösterisinin ardından konuklara hitap etmek üzere sahneye çıkan dernek Başkanı Hayim Eskenazi; “ Yıldırımspor Derneği toplumumuzun tüm kesimlerine ama özellikle çocuklara ve gençlere hizmet vermek, onurlu,kimliğini bilen, inançlarının arkasında duran, üretken, akıllı ve çağdaş bireyler olmaları için büyük gayret göstermektedir. Bütün yıl boyunca sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek ilişkilerin ve duyarlıkların gelişmesini, dayanışma duygularının  büyümesini sağlamak amacıyla çalışan derneğimiz ve yöneticileri cemaatimiz için en yüksek hedefleri yakalamak gayretiyle, on ay önce kendi girişim gücümüze ve insan kaynağımıza güvenerek bu büyük projeyi gerçekleştirme kararı verdik. (…) YSK olarak yapmış olduğumuz bu faydalı ve anlamlı girişimlere uluslararası  şöhrete sahip gençlerin beğenisini kazanmış Sarit Hadad konseriyle katkıda bulunmak istedik.  Bildiğiniz gibi Hadad, İsrail’in en ünlü divalarından biri olup, tüm dünyada ülkesini başarıyla temsil eden bir sanatçıdır. Verdiği konserlere bir yenisini ekleyip, kendisini YSK çatısı altında Türkiye’ye davet ederek huzurlarınıza çıkarmanın  bizler için bir gurur kaynağı olduğuna inanıyoruz” dedi: Eskenazi konuşmasını konsere ilgi gösterenlere, konserin mimarı, gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen Başkan Yardımcısı Aydın Yafet ve yönetim kurulu arkadaşlarının yanı sıra sponsorlar Aşçıoğlu İnşaat, Hey Travel, İntermobil Güvenlik Sistemleri, Melodi Çikolataları, Müjde Çorapları, Carne Restoran, Davet Organizasyon, Mix Music, Swissotel işletmesine, bağışseverlere teşekkür ederek sonlandırdı.

Ünlü şarkıcı Sarit Hadad, alışılmışın dışında gösterişten uzak siyah pantolon ve beyaz gömleğiyle alkışlar arasında sahneye çıktı.

 Sarit Hadad ve ekibi sevilen şarkılarını seslendirirken, özellikle yerlerinde duramayan gençler salonun bir bölümünde coşkuyla sanatçıya eşlik ettiler. Seyirci sanatçının yaptığı müzik türüne her ne kadar yabancı olsa da, zaman zaman müziğin ritmine kapılarak eğlenceli dakikalar yaşadı. Olağanüstü sesi ve sahne hakimiyetiyle göz dolduran Sarit Hadad, konserin bir bölümünde ustaca bir darbuka solosuyla ilgi çekti. Azerbaycan kökenli sanatçının İbrahim Tatlıses’in “ Haydi Söyle” şarkısını düzgün bir Türkçe telaffuzla seslendirmesi gecenin sürprizi oldu. İsrail’in bir numaralı ses sanatçısı Hadad, konseri sırasında Eurovision Şarkı yarışmasında seslendirdiği “ Light a Candle” ve “ Şema İsrael” adlı parçaları söyledi. “Şema İsrael”  şarkısını Sarit Hadad, yıllar önce kaçırılarak linç edilen bir İsrail askerinin televizyon ekranlarına yansıyan görüntülerinden etkilenerek kaleme aldı. Bu şarkının sözleri can vermekte olan askerin acılar içinde Tanrıya yakarışını dile getiriyor. Sarit Hadad seyircilerin yoğun alkışları üzerine sık sık Türkçe “sizleri seviyorum” demekten kaçınmadı…

Konser sonrasında bis yapılarak tekrar sahne alan sanatçıya teşekkür çiçeğini Hahambaşı Rav İsak Haleva verdi. Hahambaşı Rav Haleva, Hadad’a hitaben yaptığı konuşmada “neşe” sözcüğünün İbranice lisanındaki eşanlamlı sözcüklerini uzun uzun sayarak, bu lisan haricinde hiçbir lisanda neşenin bu kadar çok karşılığı olmadığını vurguladı.  Rav Haleva neşe sözcüğünden yola çıkarak, Sarit Hadad’a neşe getirdiği için teşekkür etti.

Yıldırımspor yönetimini bu cesur girişimlerinden ötürü kutlar, olağan çalışmalarının yanı sıra topluma neşe katan etkinliklerinin devamını dileriz…

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008