gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Balonla gökyüzünden İsrail turu
Balonla gökyüzünden İsrail turu
İsrail Havacılık Dairesi, özel bir şirketin düzenlediği ve tüm ülkeyi kuzeyden güneye gezecek sıcak hava balonu gezilerine izin verdi

İsrail Havacılık Dairesi, tüm ülkeyi kuzeyden güneye gezecek sıcak hava balonu gezilerine yeşil ışık yaktı. Bir festival kapsamında gerçekleşecek etkinlik 12 Eylül’de Eilat’ın kuzeyindeki Timna Vadisi Parkı’nda başlayacak. “İsrail’in Üzerinde Balonlar” isimli şirketin organize ettiği gezilerde ilk kez, ülkenin en güneyinden en kuzeyine sıcak hava balonu yolculuğu gerçekleşecek.

Şirketin kurucusu ve sahibi Moran Itzckovich bu özel yolculuğu köpeği, profesyonel bir fotoğrafçı ve havacılık alanında uzman üç kişi ile birlikte gerçekleştirecek. Ülkeyi baştanbaşa kapsayacak bu yolculuğun başarılı olması durumunda bu gezilerin turistler için düzenlenecek bir organizasyon olması planlanıyor. Yaklaşık bir saat sürecek gezide kahvaltı ikramı da olması düşünülüyor.

Dünyanın birçok yerinde sıcak hava balonu uçuran Itzckovich, her sene New Mexico’da düzenlenen uluslararası düzeydeki ilk sıcak hava balonu etkinliği olan Albuquerque Uluslar arası Balon Festivali’nde de yer aldı. Bu festivale katıldığı sürede İsrail’de benzer bir etkinlik düzenleme fikrini ortaya atan Itzckovich, ilk festivali Turizm Bakanlığı’nın işbirliği ile geçtiğimiz sene Sukot Bayramı’nda düzenledi. Bu yıl da özel bir yolculuk ile festivali renklendirmeyi amaçlayan Itzckovich, “Sıcak hava balonuyla özgürce dolaşmak, unutulmayacak eşsiz bir tecrübedir,” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008