gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
1.Maccabiat yaz şenlikleri, gençlerimizi ateşledi!
1.Maccabiat yaz şenlikleri, gençlerimizi ateşledi!
Maccabiyat aşkı, gençlerimizi erkenden sarmaya başladı. 2009 Dünya Maccabiat Oyunları için hazırlanan gençlerimiz 12-16 Ağustos tarihleri arasında YSK’da gerçekleşen 1.Maccabi Yaz Spor Şenliği ile spora doydu, yeni dostlar edindi ve kabiliyetlerini gösterme fırsatı buldu…

1. Maccabi Yaz Spor Şenliği 12-16 Ağustos tarihleri arasında Yıldırımspor Kulübü’nde gerçekleşti. 1991-92-93-93 doğumlu sporcuların katıldığı organizasyon, gerek gençlere sporu sevdirmek, gerekse 2009 Dünya Maccabiat Oyunları’na bir ön hazırlık olması açısından büyük önem taşıyordu.

Organizasyonda basketbol-futsal-masa tenisi ve tenis branşlarında müsabakalar yapıldı. İlk kez yapılmasına rağmen spor şenliğine gençler gösterdiği ilgi üst seviyedeydi. Basketbolda 4, futsalda 3 takım, masa tenisinde 10 ve teniste 6 sporcu olmak üzere toplam 75 sporcu, turnuvalara katıldı. Basketbolda Gri-Kırmızı-Sarı ve Lacivert takımlar üç günde 3’er maç yaptılar. Gri takım, bu zorlu müsabakalardan birincilikle ayrıldı. Kırmızı takım ikinci, sarı takım üçüncü ve mavi takım dördüncü oldular.

Futsal müsabakaları sonunda ise Mavi takım birinci olurken Turuncu takım ikinci ve Beyaz takım üçüncü oldular.

Masa tenisinde diğer branşlara nazaran daha az bir katılım gözlendi. Eleme usulü yapılan müsabakalar sonunda İzel Cibili ile M. Alalu finale kaldı. Oldukça çekişmeli geçen maçın sonunda finalistlerden M. Alalu şampiyonluğu göğüsledi.

Tenis müsabakalarında ise 3 erkek ve 3 bayan sporcu yer aldı. Turnuva sonunda erkeklerde Tali Şalhon, bayanlarda ise Lisya Reyna şampiyon oldular.

Turnuvalara katılan gençlerimiz

Turnuva sonunda tüm sporculara katılım sertifikaları dağıtıldı ve madalyaları verildi. YSK Gençlik ve Kültür Derneği’ne katkı ve yardımlarından dolayı teşekkür edildi. Maccabiat Komitesi Yönetim Kurulu tarafından bu güzel organizasyonun geleneksel hale getirilmesi düşünülüyor. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğu zaten ilk organizasyona gösterilen ilgiden belli oluyor. Maccabiat ruhunu hep canlı tutmak ve gençlerimize spor aşkını aşılamak için bu tür organizasyonlar büyük önem taşır. Ailelerimizin de, çocuklarını bu tür keyifli organizasyonlara yönlendirerek harcanan emeklere katkı sağlayacağı aşikârdır.

Dani Feldman, Cem Ojalvo, Moşe Levi, Berk Barokas, İzel Avimelek, Ceymi Çukran, Asaf Levi, Enis Natan, Jonathan Albukrek, Heymi Yanar, Sani Benveniste, Suzi Asa, Lony Arslan, Lara Mizrahi, Vidal Ariti, Mert Ovadya, Barış Varol, Ceri Franko, Aksel Meriç, Lisya Reyna, Cem Sarfati, Tali Şalhon, Ediz Bihar, Vedat Dekohen, Mayk Benveniste, Rafi Ojalvo, Sani Meşulam, Erin Gülerşen, Mert Hiva, Sami Morhayim, Nedim Kampeas, Leri Levi, Deyvi Halfon, İzel Eskenazi, Aydın Katalon, David Kutucu, Yusuf Esim, Seymur Samporta, Ceri Franko, Ediz Varon, İzel Elmas, Roni Talvi, Eran Anje, İzel Cibili, İzel Özdana, Berti Şalom, Can Razon, Meir Yanni, Alper Eskinazi, İlker Kalma, Metin Dekohen, Beni Yanar, Roy Konfino, İzel Samporta, Beni Yohay, İzel Nakri, İgal Benşbat Levi, Alp Gabay, Nedim Estroti, Vedat Laçin, Mişel Eliyezer, David Uçki, İzel Fırıncıoğlu, Berti Manisa.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Selim ÇİPRUT
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008