gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Karikatür sanatçısı İzel Rozental Yeniboğaziçi Pulya Festivali’ne katıldı
Karikatür sanatçısı İzel Rozental Yeniboğaziçi Pulya Festivali’ne katıldı
15-20 Ağustos tarihleri arasında KKTC’de gerçekleşen 1. Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamındaki Uluslararası Aysergi-Pulya Karikatürcüler Buluşmasına Türkiye adına İzel Rozental, İsmail Kaş ve Prof. Atila Özer katıldı

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren ve CTP Magosa Milletvekili Dr. Arif Albayrak tarafından kesilen kurdeleyle başlayan festivalde Başbakan Soyer, halk dansları gösterilerinin öncesinde bir konuşma yaptı. Konuşmada, büyük emekle festivalin gerçekleştiğini, bunun geliştirilerek devamının gelmesini diledi.

Soyer, barışı ve insan sevgisini yaşatarak, Salamis antik kentindeki pek çok medeniyetin yanında yapılan işlerle öfkenin değil sevginin, düşmanlığın değil barış kültürünün yerleştirilmesine katkı konulmasının önemine dikkat çekti.

Yeni Boğaziçi Belediyesi, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği ve “Karikatürcü Örgütleri Federasyonu-Kıbrıs Temsilciliği” işbirliğiyle düzenlenen buluşmaya çeşitli ülkelerden birçok karikatür sanatçısı katıldı.

Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İtalya, Makedonya, Hollanda, Brezilya, Fransa, Polonya ve Romanya’dan konuk karikatür sanatçıların katıldığı festivalin ilk gününde canlı performans sergileyen karikatüristler, Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in karikatürünü de çizdiler.

Sanatçılar 18 Ağustos günü KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde verdiği öğle yemeğine katıldılar. 13 karikatür sanatçısının Yeni Boğaziçi Belediyesi Festival Alanı’nda açtıkları uluslararası karikatür sergisinin kapanış günü olan 19 Ağustos akşamı “Pulya” ödülleri dağıtıldı. Ayrıca Festival kapsamında Türkiye’nin sevilen müzik grubu Ezginin Günlüğü de sahne aldı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008