gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
“To Die in Jerusalem” üç Emmy Ödülü’ne aday
“To Die in Jerusalem” üç Emmy Ödülü’ne aday
Bir teröristin annesi ile İsrailli bir terör kurbanının annesinin karşılaşmasını konu edinen Hilla Medaila’nın belgesel filmi üç dalda Emmy ödülüne aday gösterildi

İsrailli Hilla Medaila’nın yönetmenliğini, ABD’li oyuncu Rosie O’Donnell’in yapımcılığını yaptığı “To Die in Jerusalem” adlı belgesel film, 22 Eylül’de New York’ta gerçekleşecek 29. Emmy Ödülleri’ne belgesel dalında aday gösterildi. Filmin en iyi belgesel, en önemli kişisel başarı, en iyi müzik dallarında aday gösterildiği belirtildi.

İlk kez 27 Temmuz’da İsrail televizyonun belgesel kanalında yayınlanacak film, 2002’de Kudüs yakınında Kiryat Yovel’de bir terör saldırısında yaşamını yitiren 17 yaşındaki Racheli Levy ile, Levy’nin ölümüne neden olan yine 17 yaşındaki canlı bomba Ayat al- Akhras’ın öykülerini ekrana taşıyor. Film İsrail-Filistin çözümsüzlüğüne, ölüme bakış açılarına ve geride kalan annelerin acılarına ışık tutuyor. Elektronik medyanın Pulitzer ödülü sayılan Peabody ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazanan “To Die in Jerusalem” filminin yönetmeni Hilla Medaila filminin oluşum sürecini şöyle anlatıyor: “Başlangıçta iki anneyi filme dahil etmeyi düşünmemiştim. Annelerin bakış açısından İsrail-Filistin çözümsüzlüğünü yansıtmak ilginç olacaktı. Racheli’nin annesi bana terörist kızın annesi ile karşılaşmak istediğini söyleyince filmin uzayacağını düşünerek maddi kaynak arayışına giriştim.”

“To Die in Jerusalem”, Hong Kong, Güney Afrika, Fransa, İspanya, İrlanda ve Polonya’da düzenlenen festivallere katıldı ve çeşitli ödüller aldı..

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nelly BAROKAS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008