gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu’nda Şavuot Duası

8 Haziran Pazar gecesi Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu’nda gerçekleşen duaya katılım geçen seneden bir hayli daha fazlaydı. Sütlü tatlılar, yiyecek ve içecekler eşliğinde Tora sohbetleri sabaha kadar devam etti. Ortaköy Sinagogu Başkanı Albert Elvaşvili her yaş grubundan gelen  200 kişiye yakın yahidler eşliğinde öncelikle gecenin organizasyonunda büyük katkısı olan Rav Naftali Haleva'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.

Rav  Haleva neden tüm gece uykusuz durulduğu, Şavuot Bayramı’nın öğretisi ve İbranice harflerin yaratıcı gücünden bahsetti.

 Berk Diler evrenin yaratılışı ve bing bang teorisi, Psikolog yazar Esin Acıman Yahudilikte kadının önemi; Yosi Haleva, Hana'nın duası ve duanın gücü; Luna Bildirici sadaka ve karşılıksız verebilmenin kutsiyeti hakkında birer konuşma gerçekleştirdiler. Eddi Anter’in İyov kitabını incelemesinin ardından Albert Gerşon Kaşerut ve kuralları, Jozef Tari, Koenler konusunda genetik araştırmalar ve sonuçları, Murat Bildirici Yahudilik ve tıp, Eli Morhayim yaşam ve mutlulukla mutluluğa erişmenin seviyeleri, Ester Asa ise Şavuot bayramında okunması adet olan Ruth ve onun öğretileri hakkında bilgiler verdiler.

Rav Naftali Haleva’nın  gecenin son mesajını vermesinin ardından sabah duasına geçildi. Tikun verilen seuda ile son buldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008