gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Toplumdan haberler

Emel Levi ile Sunny Levi  dünya evine girdi

Miniks Yuva Müdiresi Emel Levi ile Sunny Levi, 15 Haziran Pazar günü Neve Şalom Sinagogu’nda gerçekleşen törenle evlendi.

Gelin,  kendisini çok seven yuva öğrencilerinin oluşturduğu kortej eşliğinde sinagoga girdi.

Ester Grosman ile Vedat Şoef evlendi

Şalom Gazetesi’nin  yazarı Avram Leyon’un manevi oğlu, Hahambaşılık Müşaviri ve Aşkenaz Cemaati Başkan Yardımcısı Moşe-Ceni Grosman’ın kızları Ester  ile Ceni - Moşe Şoef’in oğulları Vedat 15 Haziran günü yaşamlarını birleştirdiler.

Matan Baseter - Barınyurt pikniği

11 Haziran Çarşamba günü Barınyurt’un geleneksel piknik yemeği Kilyos’ta gerçekleşti. Barınyurt sakinleri, Matan Baseter aileleri ve Barınyıldızlar’ın katıldığı piknikte mangal yapıldı ve eğlenceli oyunlar oynandı. Katılımcılar güzel havada mutlu bir gün geçirerek Barınyurt’a döndüler.

Golden Age Babalar Günü’nü kutladı

Golden Age Komisyonu Babalar Günü’nü 11 Haziran günü Kireçburnu Mehmet Usta Restoran’da kutladı. Şişli, Kurtuluş ve Caddebostan’dan kaldırılan  servislerle Golden Age Hanımları eşliğinde 160 katılımcı restoranda buluştu. Golden Age dostları öğlen yemeğinde sohbet fırsatı buldular.

Yemeğin ardından güneşli ve güzel havadan yararlanmak isteyenler kısa bir yürüyüş yaptı. Daha sonra tüm beylere bir bağış sever aracılığıyla sağlanan Babalar Günü’ne özel birer hediye dağıtıldı.

DYD'nin yılsonu gösterisi

Haziran ayı başında  Dostluk Yurdu Derneği  gençlerinin sene sonu gösterileri  ailelerine  keyifli bir gece yaşattı. Ulus Oditoryumu’nda gerçekleşen etnik, modern, Latin  ve tiyatronun birleştiği geceyi aralarında Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın da bulunduğu  yaklaşık 500 kişi izledi. “Her yıl çıtamızı daha yükselteceğiz” sloganı ile yola çıkan DYD gençleri başta Judith Zakuto olmak üzere Moşe Adato, Vivet Benhabip, Suzet Halki ve bu sene Latin dans grubuyla geceye ayrı bir renk katan Deniz Karmona 80 kişilik bir ekiple  başarılı bir gösteri sahnelediler.

Gösteri sonunda Gençlik Kolu Başkanlığını Yakup Cemel’e devreden Dani Baran’a sene boyunca gösterdiği başarıları için Dernek Başkanı Ceki Karmona teşekkür plaketi verdi.  Gece Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın konuşmasıyla son buldu.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008