gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
2007-2008 İlköğretim mezunları alkışlarla uğurlandı
2007-2008 İlköğretim mezunları alkışlarla uğurlandı
12 Haziran Perşembe günü Amram Oditoryumu’nu dolduran anne babalar, aile büyükleri ve öğretmenler, çocuklarının bir dönemin ardından lise hayatına adım atmalarına tanık oldular

Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın da katıldığı tören, öğretmenlerin ve öğrencilerin müzik eşliğinde salona girmeleriyle başladı. Türkçe Bölüm Başkanı Zeynep Adıgüzel ve Sinem Sezgin’in sunuculuğunu üstlendiği günde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler sahnede yerlerini aldılar.

Sırasıyla Okul Müdürü Emine Dinçer, Musevi Cemaati adına Moris Levi, UÖMO vakfı adına Miryam Molinas birer konuşma yaparak öğrencilere lise yaşamları ve sonrasında tüm hayatları boyunca başarı dileklerinde bulundular. Avrupa Bilgi Kullanım Yeterlilik Belgesi olan Bilge Adam ve ECDL sertifikalarının dağıtılmasının ardından, öğrencilere yıl içerisinde farklı çalışmalar yaptıran Uzman Psikolog Oktay Aydın ilgiyle izlenen bir konuşma gerçekleştirdi. 

Barkovizyonda mezun öğrencilerin dününü ve bugününü yansıtan resimleri büyük ilgiyle izlenmesiyle devam eden törende mezunlar adına Jason Levi ve Sendi Levi’nin öğretmenlerine ve arkadaşlarına seslenişlerinin ardından İngilizce Öğretmeni Lusi Yaeş tüm öğretmenler adına bir konuşma gerçekleştirdi. Bayrak ve flama devir teslimi ile devam eden törende ilk üçe giren Deyvi Papo, Loni Arslan ve Jonathan Albukrek’e Rav İsak Haleva, Vakıf Başkan Yardımcısı İzi Aşkaner ve Eğitim Koordinatörü Röne Kaspi tarafından birer plaket sunuldu. Rav Haleva yaptığı kısa konuşmada öğrencilere yaşamları süresince şans ve mutluluk diledi. Tören, mezuniyet andı, okul marşı, öğrencilere diplomalarının dağıtılması ve  mezunların “Bu gece son” adlı veda şarkısını seslendirmeleriyle son buldu.

Lise hayatına adım atan 8. sınıflar, aileleri ve öğretmenleri teras katlarında Barınyurt tarafından hazırlanan kokteylde Pixus’un müziği eşliğinde resim çektiler, pastalarını kestiler ve sohbet ederek mutluluklarını paylaştılar.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008