gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
YSK’dan “Var Oluşun İzleri”
YSK’dan “Var Oluşun İzleri”
Yıldırımspor Kulübü dans ekibi hazırladığı “Var Oluşun İzleri” adlı gösterilerini Cevahir Megaplex Tiyatrosu’nda sahneledi

Salvo KOHEN

11-12 Haziran günleri Cevahir Megaplex Tiyatrosu’nda  sahnelenen “Var Oluşun İzleri” adlı danslı gösteriyi  Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya, Onursal Başkan Bensiyon Pinto, İsrail’in Türkiye Büyükelçisi Gaby Levi, İsrail’in İstanbul Büyükelçisi  Mordehai  Amihai, cemaat ileri gelenleri  olmak üzere  yaklaşık 700 kişi izledi.

12 -22 yaş arası 80 gencin sahne aldığı gösteride E. Bora Güler (Keman); Özlem Gürel (viyolonsel); Sumru Ağıryürüyen (vokal ve mandolin), Yuri Ryadchenko (French akordeon)’dan oluşan Türkiye’nin tek Klezmer grubu Klez-Mez   seslendirdikleri şarkılarla dansçılara eşlik ettiler.

Altı ayrı takım olarak sahne alan gençler  Yahudi milletinin tarihte göç ettiği yerler ve etkilenişimi danslarla ortaya koydular. 

Gösterinin süpervizörlüğünü Ceymi Doenyas ve Hayim Felba üstlenirken, koordinatörlüğünü Galya Kohen yaptı. Dansların koreografisini Cesi Kohen, Cesi fieritçioğlu, Ceymi Doenyas, Galya Kohen, Işık Zakuto, Lian Özsarfati, Linda Ferman ve Reysi Leon üstlendiler. Müzik ve Efekt: İzzet&Yakar Music, Işık Tasarım: Mustafa Türkoğlu- Emrah Sürücü, Dekor Danışmanı: Mordo Berkel, Kostüm Aydın Yafet, Kostüm Tasarımı ise Ceymi Doenyas ile Galya Kohen’e aitti. 

YSK Genç Başkanı Levent Allovi gösteri sonrasında yaptığı konuşmada: “Bu gösteriyi farklı kılan özellik, rol alan her gencin ayrı bir görevinin ve sorumluluğunun olması. Kostüm ve dekor çizimlerinden dans koreografilerine, mizansenlerden tekstlere, hatta sahne arkasına kadar neredeyse her şeyi işte bu gençler üretti, farklılıklarını ve var oluşlarını ortaya koydu.  En büyük teşekkür onlara!” dedikten sonra, kendilerine her türlü yardımda bulunan YSK Başkanı Hayim Eskenazi, Aydın Yafet ve Mordo Berkel’e, müzikleriyle dans grubuna eşlik eden Klez-Mez grubuna ve dans koreograflarında destek veren Lian Özsarfati’ye teşekkür plaketlerini sundu.  Allovi ayrıca sahneyi kullanmalarında kendilerine yardımcı olanan Engin Keçeli, Kemal Tokatlılar ve Seba İnşaat’a da  teşekkür etti.

Hahambaşı Rav İsak Haleva yaptığı övgü dolu konuşmasında, gençlerle gurur duyduğunu dile getirdi.

Bu geceyi hazırlayan Yıldırımspor Kulübü gençlerine ve yöneticilerine teşekkür eder gençlerin  “var olmanın izlerini” her sene eğlenceli bir şekilde gençlerin bizlere göstermesini dileriz…

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008