gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Porto’ya şok
Porto’ya şok
Portekiz şampiyonu Porto, 2003-2004 sezonunda hakemlere rüşvet verdiği iddiası üzerine Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edildi. Bulgaristan şampiyonu CSKA Sofya da maddi sıkıntılar yüzünden önümüzdeki sezon için Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararı aldı

UEFA'nın verdiği kararla sarsılan Porto, Portekiz Ligi'ni bu sezon 69 puanla şampiyon tamamladı.

Dört yıl önce hakemlere rüşvet verme iddialarıyla karşı karşıya kalan Porto, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edildi. Portolu yetkililer UEFA'nın verdiği bu kararı tahkime götürme kararı aldıklarını açıkladılar.

Portekiz kulübünün başkanı Pinto de Costa ise, UEFA'nın verdiği men cezasına itiraz edeceklerini açıklayıp, ''İçimiz rahat, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız'' dedi ve ilave etti.''Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızdan kesinlikle eminiz'' .  De Costa, ''Sahada kazanmak istiyoruz, çünkü biz en iyiyiz'' diye konuştu.''Altın düdükler'' olarak adlandırılan 2003-2004 yılında yaşanan yolsuzluk olaylarının, Porto Kulübü'ne ve kendisine karşı yapılan bir girişim olduğunu iddia etti.

De Costa, gerek Portekiz Futbol Ligi Disiplin Komisyonu'nun geçtiğimiz ay verdiği Porto'nun 6 puanının silinmesi, kulübe 150 bin Euro para cezası verilmesi ve kendisinin 2 yıl futboldan men edilmesi kararına  ve aldıklara cezaya itiraz edeceklerini; hatta tazminat davası açacaklarını söyledi.

Diğer yandan da Bulgaristan Futbol Federasyonu, lig şampiyonu CSKA Sofya'nın gelecek sezonun Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağını doğruladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, lisans kriterlerini yerine getirmeyen CSKA Sofya'nın 2008-2009 sezonu Şampiyonlar Ligi'nden çıkarıldığını belirtilirken, ''Karar kesin'' açıklaması yapıldı.

 CSKA Sofya, Bulgaristan Birinci Futbol Ligi'nde 31. kez sezonu şampiyon kapatmıştı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008