gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Türkiyeli iş adamına Ekonomi Ödülü
Türkiyeli iş adamına Ekonomi Ödülü
İş hayatındaki başarısı ve ülke ekonomisine katkısı nedeniyle İsrail ve dünyanın önde gelen Keter Plastik Şirketler Topluluğu Başkanı, İzmir doğumlu Sami Sagol'e 16 Mayıs günü gerçekleştirilen bir tören ile Tel-Aviv Üniversitesi’nin H. Rhamnicianu 2008 Ekonomi Ödülü verildi

Tel-Aviv Üniversitesi’nde düzenlenen ödül törenine Üniversite Rektörü Prof. Dr. Zvi Galil, Başbakan Yardımcısı Hayim Ramon, Tel-Aviv Belediye Başkanı Ron Huldai, Ramat Gan Belediye Başkanı Zvi Bar, kalabalık bir iş adamı ve sanayici grubu katıldı. Ekonomi ödülünün ilk kez Türk kökenli bir Yahudi’ye verilmiş olması ve bu onurlandırmanın İsrail’in kuruluşunun 60. yılına rastlaması özel bir anlam taşıyor.

1956 yılında İsrail’e göç eden Sami Sagol İzmir’de Devrim İlkokulu’nu bitirdikten sonra İstanbul’da Robert College’de tahsil gördü ve üniversiteyi Hayfa Technion’da tamamladı. Temelini babasının attığı Keter Plastik Şirketler Grubu’nun, yıllık bir milyar 200 milyon dolar tutarında cirosu ve 30 ülkede fabrikası bulunmakta. Sami Sagol başarılı bir iş adamı olmanın yanı sıra eğitim ve sosyal alanlardaki sorunlara karşı da son derece duyarlı bir kişi.  Hapoel Tel Aviv Futbol Kulübü’nü satın alan Sami Sagol gençlerin hem spor, hem de eğitim alanında başarılı olmalarını sağlıyor. Yardımda bulunduğu pek çok kurum arasında, burs fonlarına katkılarıyla Türkiyeliler Birliği de yer alıyor.

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008