gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Bush Knesset’te konuştu
Bush Knesset’te konuştu
ABD Başkanı George W. Bush’un, İsrail’in 60.yıl kutlamaları kapsamında, 15 Mayıs Çarşamba günü Knesset’te yaptığı konuşma, kamuoyu tarafından beğeni ile karşılandı. Bush, “Hükümetlerimizin müttefikliği ve dostluğu bozulamaz. Çünkü aramızdaki ilişki, anlaşmaların belirlediği bir ilişkiden çok daha fazladır” ifadesini kullandı

İsrail’in kuruluşunun 60. yılı kutlamaları vesilesi ile geçtiğimiz hafta İsrail’de bulunan ABD Başkanı George W. Bush’un 15 Mayıs Çarşamba günü Knesset’te yaptığı konuşma büyük beğeni topladı. Maruz kaldığı şiddete rağmen, İsrail’in Kutsal Toprakların kalbinde, devamlı gelişen bir demokrasi kurmayı başardığına değinen Bush, İsrail halkının diğer devletlerin vatandaşları gibi, normal ve barış içinde bir hayat sürme hakkı olduğunu ifade etti.

Din özgürlüğünün modern toplumun temel taşı olduğu inancını vurgulayan ABD Başkanı, “Bu nedenle antisemitizmin her türlüsünü, İsrail’in var olma hakkını sorgulayanları, ya da bunu sorgulayanları affedenleri kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Bush, her milletin kendini savunma hakkı olduğunu ve kendisini yıkmak için ant içen katillerle görüşmek zorunda bırakılmaması gerektiğini söyledi.

“Bizler, siyasi amaçlara ulaşmak için masum insanların hayatlarının hedef alınmasının her zaman ve her yerde yanlış olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, teröre ve aşırı uçlara karşı tek vücut olarak duruyoruz” diyen ABD Başkanı geleceğe yönelik temennilerini şu sözlerle dile getirdi: “İsrail ve komşuları birbirleriyle dost olacak. Halklarının sorunlarına cevap arayan bölge liderleri, enerjilerini roket saldırılarına ve intihar bombalarına değil, eğitim sistemine ve iş olanaklarına harcayacaklar.”

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008