gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Toplumdan haberler...
Toplumdan haberler...

GKD Kermesi

Göztepe Kültür Derneği Kermes Komisyonu 6 Mayıs Salı günü Ramada Plaza Oteli’nde  gerçekleşen kermeste yıl süresince hazırladıklarını beğeniye sundular. Takıdan ev eşyasına, kadın giyimden ayakkabıya varıncaya dek geniş bir ürün yelpazesinin sergilendiği günde yoğun bir katılım gözlemlendi. Dernek hanımlarının el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları birbirinden güzel çeyizlik eşyalar büyük ilgi görürken, katılımcılar “Anneler Günü” öncesi düzenlenen kermesten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği’nde olağan genel kurul toplantısı

23 Mart Pazar günü Yetimleri  Koruma ve Barındırma Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı dernek merkezinde gerçekleşti.

Toplantı sonucuna göre yeni dönemde Moşe Taragano Başkanlığında, F.Tuna Taragano Başkan Yardımcısı, Kemal Akohen Muhasip, Öjeni Ceni Behar Sekreter, Eti Habib veznedar olarak görev alacaklar. Yönetim Kurulu yedek üyeleri Miryam İlle, Ester Nifusi, Raşel Özrafe, Tayla Fortüne Ovadya, Lidya Havlucu, Denetleme Kurulu asil üyeleri Salamon Romano, Rakel Benzeray ve Rana Cemal, yedek üyeler Meri Özfiliba, Anum Anna Ovadya ve Mişa Sidi Sarfati oldular. Ayrıca Öjeni Ceni Behar, Rakel Benzeray ve Rana Cemal Kadınlar Kolu olarak seçildiler.

Or- Ahayim’den Alzheimer için terapi hizmeti...

Psikoterapist ve Psikolojik Danışman Ayşe Özalkuş Şahin, Balat Or-Ahayim’de Alzhemir Hastası yakını kişilere bireysel ve grup olmak üzere danışmanlık hizmeti verecek. Aile Terapisi, Psikodrama, Psikodinamik Yaklaşımlar üzerine 1995 yılından bu yana yurt dışı bağlantılı eğitimi bulunan Özalkuş Şahin, bir dönem  Alzheimer Derneği Genel Direktörü olarak da çalışmalar yaptı.

Terapilerde, Alzhemer’in  tanımı, evreleri, Alzhemir hastasıyla iletişim kurma yöntemlerinin temel olarak ele alınacak. Katılımcı sayısının minimum sekiz, maximum onbeş kişi olması planlandığını belirten Or-Ahayim Hastanesi yetkilileri, grup terapilerine 15 Mayıs Perşembe günü başlamayı arzuladıklarını ve her Perşembe 13:30 – 15:30 saatlerinde 8 hafta devam edeceğini dile getirdiler. Katılımın ücretli olacağı  ve ilgilenenlerin daha fazla bilgi için hastaneyi 0212 491 00 00 (1709 Dahili)  arayabilecekleri bildirildi.

Berk Özsezikli doğdu

Hahambaşılık İnsan Kaynakları Sorumlusu Verda - Bülent Özsezikli’nin oğulları Berk Abraham 1 Mayıs Perşembe günü dünyaya geldi.

Minik Berk’e ailesi ile birlikte sağlıklı ve uzun bir ömür dileriz.

“Gökkuşağı II Renklerin Senfonisi”

7 Mayıs Çarşamba günü Sara Yanarocak, Dora Debahar, Didem Yorgancıoğlu, Neriman Sarıca, Semra Tufan, Fatoş Kılıç, Nazmiye Vural ve Hale Berkman’ın katıldığı ‘Gökkuşağı 2 Renklerin Senfonisi’ el emeği dekoratif objeler sergisi sanatseverlerin beğenisine açıldı. Feride Petilon eşliğinde gerçekleşecek olan sergi 10 Mayıs gününe dek 75. Yıl Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak. Sergi Salonu: Ressam Salih Ermez Cad. Göztepe Merdivenköy-Kadıköy.

Golden Age el becerileri faaliyeti

Golden Age Komisyonu’nun iki haftada bir Şişli Sinagogu’nda gerçekleştirdiği el becerileri faaliyetinin bu sezon için sonuncusu 5 Mayıs Pazartesi günü yapıldı. Katılımcıların büyük bir istek ve mutlulukla bütün bir kış boyunca hünerlerini sergiledikleri ve yüzlerce ürün meydana getirdikleri faaliyet esnasında ikramlar eşliğinde sohbetler edildi.

Şeli Elmas öncülüğünde dönüşümlü olarak Golden Age Hanımları’nın katılımcılara eşlik ettiği el becerileri, beklenenin üstünde ilgi görmüştü. Başkan Meri Maya birlikte çok güzel şeyler paylaşıldığını ve önümüzdeki sezonda tekrar bir arada olmayı arzu ettiklerini dile getiren Elmas’a, gösterdiği emek ve özveri için teşekkür etti. Ayrıca bir bağış sever de katılımcılara birer küçük hediye sundu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008