gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
SANATTA KISA KISA...
SANATTA KISA KISA...

Kemanın genç ustası Joshua Bell İstanbul’a geliyor   

Dünyanın en çok tanınan oda orkestralarından biri olan Academy of St. Martin-in-the-Fields ve Grammy Ödüllü kemancı Joshua Bell, 10 Mayıs Cumartesi akşamı İş Sanat Sahnesi’nde buluşuyor. Programda Beethoven ve Mendelssohn’un eserleri seslendirilecek. People Dergisi’nin “50 En Güzel İnsan” sayısında ve Glamoure Dergisi’nin “Bin Yılın Adamı” listesinde yer alan Amerikalı Yahudi kemancı Joshua Bell, 14 yaşında Riccardo Muti yönetiminde Philadelphia Orkestrası’yla verdiği ilk konserinden bu yana solist, oda müzisyeni, orkestra lideri olarak bitmek bilmeyen merakı ve çok yönlülüğüyle “Klasik müziğin süperstarı” ünvanını gerçek anlamda hak ediyor.

“Tutkunun Yansıması”

Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 6 Mayıs – 7 Haziran  tarihleri arasında, Heykeltıraş Nadia Arditti’nin kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide,  Arditti’nin hayat tutkusu olan; “Deniz”, “Küresel Uyarı” ve “İyimserlik” temalarının işlendiği 15 adet bronz rölyef ve yaklaşık 30 adet bronz heykeli yer alıyor. Ayrıca sanatçı, açılış kokteylinde kısa bir canlı performans yapacak.

Tel: 212 351 00 60 pbx / 344

Beki L. Bahar “Küreselleşme ve Dil” sempozyumuna katılıyor

10-11 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüs’ünde bir çok değerli ismin katılacağı bir sempozyum gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yazar Beki L.Bahar, 11 Mayıs, saat 15.30’da “Dil Savaşları” konulu bir konuşma yapacak. Yazar Yiğit Bener ve yazar Füsun Akatlı da aynı bölümde birer konuşma yapacaklar.

Zemirot II Gözlem’den çıktı!

Sinagog ilahilerinin seslendirilip notaya alınmasını görev edinen Osmanlı-Türk Sefarad Kültürü Araştırma Merkezi’nin katkıları ve Yako Taragano Sinagog İlahileri Korosu’nun seslendirilmesiyle notaya dökülen 14 ilahi, ‘Zemirot II’ albümünde buluştu. İlahiler ayrıca üç dile tercüme edildi.

Simya Galeri’de Modern Takı semineri

Takı tasarımcısı/mimar Sabrina Fresko, 30 Nisan Çarşamba günü saat  15.00-17.00 arasında ‘Modern Takı’yı konu alan İngilizce bir seminer ve workshop gerçekleştirecek.

Vitali Elkabes’in  ikinci romanı “Melek Oradaydı” okurlarla buluştu

İlk kitabı “Şeytan Oradaydı”dan sonra Vitali Elkabes’in ikinci romanı romanı, ‘Melek Oradaydı’ Cinius Yayınları’ndan çıktı. ‘Melek Oradaydı’,  Türk-AB ilişkilerine alegorik (mecazi) olarak göndermeler yapan, iki halk arasındaki farklılıkları ortaya koyan ve Finlandiya ile Türkiye arasında geçen bir macera romanı.

Yazar, satır aralarında  Ermeni tehciri, Kürt sorunu, laiklik ve dinleri sorguluyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008