gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Derneklerden haberler...

Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği’nde olağan genel kurul toplantısı

23 Mart Pazar günü Yetimleri  Koruma ve Barındırma Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı dernek merkezinde gerçekleşti. Toplantı sonucuna göre yeni dönemde Moşe Taragano Başkanlığında, F.Tuna Taragano Başkan Yardımcısı, Kemal Akohen Muhasip, Öjeni Ceni Behar Sekreter, Eti Habib veznedar olarak görev alacaklar. Yönetim Kurulu yedek üyeleri Miryam İlle, Ester Nifusi, Yıldız Krepsi, Mişa Sarfati ve Berta Adato, Denetleme Kurulu asil üyeleri Salamon Romano, Rakel Benzeray ve Rana Cemal, yedek üyeler Meri Özfiliba, Anum Anna Ovadya ve Mişa Sidi Sarfati oldular. Ayrıca Öjeni Ceni Behar, Rakel Benzeray ve Rana Cemal Kadınlar Kolu olarak seçildiler.

Or-Ahayim’de Pesah kutlaması

21 Nisan Pazartesi günü Or-Ahayim Hastanesi’ndeki hastalar terapi saatinde gerçekleşen Pesah kutlamasına katıldılar. Cenk Rofe’nin şarkılarıyla neşelenen katılımcılar öğle yemeği sırasında söylenen geleneksel Pesah şarkılarına da eşlik ettiler. Yönetim Kurulu Başkanı Jojo İllel hastalara badem ezmesi ikram ederek sıcak bir bayramlaşma geçirdi.

Barınyurt’ta Pesah yemeği

22 Nisan Salı günü Dostluk Yurdu Derneği Hanımlar Kolu Barınyurt’a bir ziyaret gerçekleştirdiler. Pansiyonerler ve Barınyıldızlarla öğle yemeği yiyen DYD hanımları sundukları skeç ve danslarla neşeli saatler yaşattılar. Güzel ortamdan büyük memnuniyet duyan Barınyurt sakinleri dernek hanımlarının sık sık kendilerini ziyaret etmelerini rica ettiler.

Golden Age dostlarıyla Pesah’ı kutladı

Golden Age Komisyonu bu seneki Pesah kutlamasını yine dostlarıyla Neve Şalom Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kendi katılımcılarının yanı sıra Barınyurt ve İYD pansiyonerlerini, ayrıca Kuzguncuk cemaatinden de misafirleri davet eden Golden Age Komisyonu’nun Başkanı Meri Maya bir açılış konuşması yaptı. Pesah Bayramı’nda bu çatı altındaki birlikteliğin önemini dile getiren Maya, mikrofona Erol Esken ve müzisyen arkadaşlarını çağırdı. Esken, eski ve yeni bir çok şarkıyla katılımcıları coşturdu. Günün sonunda Golden Age Hanımları, tüm katılımcılara portakal reçelli kavanozlar hediye etti. Ayrıca, Golden Age Komisyonu, Pesah Sederini ailesiyle birlikte yapma fırsatı olamayan birkaç katılımcısına, Dostluk Yurdu Derneği’nde seder yapma imkanı sağladı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008