gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Golden Age Komisyonu 'Yaşlılara Saygı Haftası'nı kutladı
Golden Age Komisyonu 'Yaşlılara Saygı Haftası'nı kutladı
İkinci baharını yaşayan altmış yaş üstü dostlarına çeşitli faaliyetler düzenleyen, evlerinde ziyaret ederek hoşça vakit geçirmelerini sağlayan, yaşam kalitelerini arttırarak sosyal hayattan kopmamalarına yardımcı olan Hahambaşılık Golden Age Komisyonu 18 Mart Salı günü “Yaşlılar Haftası” kapsamında bir davet düzenledi

Cemaatin tüm dernek, kurum ve kuruluş başkan ve üyelerinin davetli olduğu gün Golden Age Komisyonu Başkanı Meri Maya’nın açılış konuşması ile başladı. Maya 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi geçmişi sağlam olmayan toplulukların gelecekleri de pek ümit verici olmaz. Dünyamız gittikçe globalleşti, ama insanlar birbirinden uzaklaştı, sevgi yalnızca sözcüklerde kalan bir kelime oldu. İşte biz bu gerçekten yola çıkarak önce sevgiyi, saygıyı, kıymeti bilmeyi ve hayatı daha yaşanır hale getirmeyi yeniden anlamlandırmaya çalıştık. Biz; sevgimizi verdikçe daha çok almanın keyfini yaşadık. Gönlümüz zenginleşti, kalbimiz umutla doldu. İnsanlara yardım eli uzatmanın, onları dinlemenin, mutlu etmeye çalışmanın ne anlama geldiğini en iyi bilenler hiç şüphesiz biz dernekve kurum gönüllüleriyiz. Böyle bir güzelliği yaşamaktan onur duyuyoruz.” Dernek, kurum ve kuruluşların gönüllü hanımlarına; gerçekleştirdikleri faaliyetlerde yanlarında oldukları ve destek verdikleri için teşekkür eden Meri Maya konuşmasına Purim Bayramını kutlayarak son verdi. Zelda Habip; barkovizyon eşliğinde gerçekleştirdiği Golden Age Komisyonu tanıtımının ardından komisyon üyesi arkadaşı Rozi Hason ile birlikte ünlü kişilerin yaşlılıkla ilgili özlü sözlerini katılımcılarla paylaştı.

Daha sonra gerçekleşen interaktif paylaşımda gençken yaşlılıkla ilgili neler öğrenildiği, yaşlanmanın kader mi keder mi olduğu, akıp giden zaman içinde insanlar aynı kalıp kalmadığı, bu zaman içinde kişi kendini yenilemeli mi, yaşlanmanın yaşı olup olmadığı ve beden yaşlanırken ruhun yaşlanıp yaşlanmadığı konuları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. “Yaşlılar Haftası”nda Golden Age Komisyonu’nun geleneksel davetine katılan misafirler duygu ve düşüncelerini samimi bir ortamda paylaşarak dayanışmanın önemini bir kez daha vurgulamış oldular.

Gün; Golden Age dostlarının el işi günlerinde hazırladıkları kolyelerin katılımcılara anı olarak dağıtılması ve iyi dileklerle sona erdi.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sibel KONFİNO
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008