gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sakin Providence’ta antisemit saldırı
ABD’nin Rhode Island eyaletine bağlı Providence’ta Cumartesi geceyarısı bir Yahudi kuruluşu temsilcisinin evine yapılan molotof kokteylli saldırı ABD’de artan antisemitism ile ilgili soruları gündeme getirdi

ABD’nin Providence şehrinde bulunan Rhode Island Yahudi Ajansı temsilcisi Yossi Knafo’nun evine molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Alınan ilk bilgiye göre sabaha karşı meydana gelen olayın terörist ağa bağlı olmayan yerel bir grup tarafından gerçekleştirildiği bildirildi. Kimsenin yara almadığı saldırıda ilk bomba bahçede yangına sebep olurken patlamayan ikinci bomba oturma odasına isabet etti. O sırada yan odada uyanık olan Knafo polis ve Yahudi Ajansı yetkililerine haber verdi. FBI dava ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Davaya yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre bu saldırı münferit olarak gözükse bile artan antisemitism olaylarına ciddi bir örnek oluşturuyor. Bunun sebebi ise saldırının isimsiz bir telefon, tehdit dolu bir mektup veya eve atılanın bir taş olmadığını bir bomba olduğu belirtiliyor.

ABD’de son yıllarda ölüm ile sonuçlanan Yahudi karşıtı saldırılar şunlar; Haziran 2006 Seattle Yahudi Federasyonu Saldırısı, 2002 Los Angeles Uluslararası Terminali El-Al kontuarına yapılan saldırı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008