gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İslami Cihad füzelerini geliştiriyor
İslami Cihad, 22 kilometre menzilli yeni bir füze geliştirdiğini açıkladı. Belirtilen füzenin, Aşkelon’un güneyindeki alanları da vurabileceği söyleniyor

Cumartesi günkü İsrail Ordusu’nun  düzenlediği operasyonda ölen üç kişinin İslami Cihad üyesi olduğu doğrulanırken, örgüt bu kişilerin o sırada İsrail’e Kassam füzesi fırlatmak üzere olduklarını da teyit etti. Saldırı, İsrail Ordusu’nun geçen hafta Bethlehem’de gerçekleştirdiği büyük çaplı operasyona misilleme olarak planlanmıştı.

Grup yayınladığı bildiri ile, İsrail’in Gazze ve Batı Şeria arasındaki ilişkileri zayıflatamayacağını, İsrail askeri gücünün operasyonlarına tepki verilmeye devam edeceğini belirtti.

İsrail’in Cumartesi günkü hava saldırısı, 6 Mart’tan bu yana Gazze’ye yapılan ilk saldırıydı. Hafta boyunca İsrail’in, Mısır’ın aracılığı üzerinden Hamas ile ateşkesi kabul ettiği, Hamas yetkililerine yönelik saldırılarına son vereceği konuşulurken, İsrail böyle bir anlaşmanın varlığı inkar etti.

Cuma günü ise ilk kez Gazze üzerindeki bir İsrail’e ait bir helikoptere, uçaksavar hafif makineli tüfekler tarafından ateş açıldı. Helikopter hafif hasar görürken, Hamas’ın askeri kanadı sözcüsü Abu Obeida saldırının çeşitli yönlerden yapıldığını söyledi. Makineli tüfeklere, Haziran ayında iki hareket arasındaki gerçekleşen çatışmalar sırasında, El-Fetih kontrolündeki FÖY güvenlik karargahından el koyduklarını açıkladı. Obeida, “Onları aldık, onardık, ve bu sefer halkımızı korumak için kullanıyoruz” dedi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, geçtiğimiz Pazar günü İslami Cihad ellerindeki füzeleri geliştirdiklerini e 22 kilometrelik bir menzile ulaştırdıklarını açıkladı. Bu gelişme ile Aşkelon kentinin güney eteklerinin artık füzelerin hedefi içine girdiği belirtildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008