gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
BUNLARI DUYDUNUZ MU?
BUNLARI DUYDUNUZ MU?

Eftaş Yönetim Kurulu Üyesi Berk Uziyel, Ernst & Young
Yılın Girişimcisi Yarışması’nda finalistler arasında

Milliyet ve Ernst & Young Türkiye tarafından, Fortis sponsorluğu, CNN Türk ve Schwab Vakfı işbirliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen “Ernst & Young Entrepreneur of The Year – Yılın Girişimcisi” ve aynı zamanda bu yıl ikinci kez düzenlenen “Ernst & Young Social Entrepreneur of the Year – Yılın Sosyal Girişimcisi” yarışmalarında finalistler belli oldu. Türkiye genelinden birçok önemli şirketin katıldığı elemeler sonrasında, Teknofoto; “Ernst & Young Yılın Girişimcisi” yarışmasında finale kalmayı başardı.

Aralarında Hanzade Doğan Boyner, Suzan Sabancı Dinçer, Ferit Şahenk, Bülent Eczacıbaşı, Lucien Arkas, Güngör Uras gibi iş ve medya dünyasının önemli isimlerin jüri üyesi olarak görev aldığı yarışmada adaylar arasından seçilen beş finalist yılın girişimcisi unvanını alabilmek için sunumlarını yaptılar.

Teknofoto markasıyla finalistler arasında yer alan Eftaş Yönetim Kurulu Üyesi Berk Uziyel de 14 Şubat 2008 Perşembe günü Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen jüri toplantısında sunumunu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta Çırağan Sarayında gerçekleşen görkemli bir törenle finalistler belirlendi.  İlk beş finalist arasında olan Eftaş Yönetim Kurulu Başkanı Berk Uziyel’e de teşekkür plaketi verildi.

EFTAŞ: 1960 yılında kurulan firma 1979 yılında EFTAŞ A.Ş. adında anonim şirket olarak birleşti. 1971 yılında Sakura ve Konica markalarının Türkiye distribütörlüğüne başlayan Eftaş, 2005 yılında Konica ve Minolta markaları birleştiğinden EFTAŞ A.Ş. Konica  Minolta markalı fotoğraf ürünleri ve tüketim malzemelerinin Türkiye distribütörü oldu. Aynı yıl Sanyo pil ve Mitsubishi Electric. Dijital Baskı ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü  yapmaya başladı. 2006 yılında Konica Minolta bünyesinde oluşan değişikliklerden sonra Kodak ve Olympus markalarıyla da distribütörlük anlaşmaları imzalayan Eftaş, 2006 yılının Eylül ayında Türkiye’nin fotoğrafçılık ve elektronik sektöründe ilk franchise olan Teknofoto mağazalar zincirini kurdu.

TEKNOFOTO:  1971 yılından beri fotoğraf sektöründe hizmet veren Eftaş’ın yeni markası Teknofoto, Türkiye çapında açtığı 47 mağazası ile sektöre hızlı bir adım attı. Mevcut fotoğraf baskı mağazalarının gelirlerini arttırmayı, onları teknolojiyle birleştirerek geleceğe taşımayı amaçlayan Teknofoto mağazalar zinciri, 2008 yılı sonunda 100’ün üzerinde mağaza ile hizmet vermeyi hedefliyor

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nur ŞAUL BARAKAS Para>graf
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008