gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Beyaz bir örtü

Yaz aylarından beri beklediğimiz, kuraklığa deva olacak yoğun kar yağışı sonunda ülke çapında etkili oldu. Ve şehrin bütün sokaklarını, evlerin çatılarını, arabaları her yeri her köşeyi adeta beyaz bir örtü kapladı.

Bu etrafı kaplayan beyaz örtü ile futbolumuzda da beyaz bir sayfa açıldı. Cuma akşamı Türk Futbol Federasyonun da devir teslim töreni yapıldı. Herkesin hem fikir olduğu tek başkan adayı Hasan Doğan üzerinde oylama yapıldı. Herkesin saygı gösterdiği bu başkan ile birlikte yeni bir dönem açıldı.

Bundan sonra her şey farklı olacaktı. Yöneticiler için iyi bir fırsattı, eski federasyonu yerden yere vuracaklardı. Demeçlerde artık bembeyaz bir sayfa açıldığı söylendi. “Geçmişi bıraktık artık yeni federasyonla yeni bir döneme giriyoruz” dendi. Peki ne kadar sürdü bu açıklama? Bu yeni dönem ne kadar sürecekti bir ay, bir yıl yoksa yeni federasyon gelene kadar mı?

Yine Cuma günü Ç.Rizespor-Fenerbahçe maçı saat 20.00’deydi. Maçtan önce Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Açıklamaların detayları inanın beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Belirtmek istediğim, birilerinin ortalığı bulandırma amacı…

Ne dedi bizim yöneticilerimiz “Biz Denizli’de ki maçı unutmadık”. Bu açıklama iki taraftan da geldi. Zaten temel sorun da bu, keşke iki klüpte demeçlerinin aksine Denizli’deki olayları unutabilseler. Sadece Denizli’de ki olaylara değil geçmişe bir sünger çekebilseler. Maalesef kelimelerin ağızdan çıkması, gerçeğe uyarlaması kadar kolay olmuyor. Hani yeni bir sayfa, yeni bir federasyon, hani yeniydi her şey, meğer bizim beyaz federasyonun ömrü bir kelebek kadar bile değilmiş. Demek ki bazı şeyler unutulmuyormuş demek ki sorun sadece eski federasyonda değilmiş.

Bu tabii Türkiye’nin iki güzide kulübünün yöneticileri tarafından futbol gündemimizi oyalayan bir spekülasyon. Bunun yanında bir başka büyük kulübümüzün başkanının tribünde yaptığı hareketlere ve ardındaki gelişmelere bir yorum katmanın manasız olduğunu düşünüyorum. Bu tablo bize futbolumuzun temel sorununun yeni bir futbol federasyonu ile çözülebilecek kadar basit olmadığını açıkça gösteriyor.

Sokaklarımızı bembeyaz bir örtü gibi kaplayan karın hiç kimse tarafından el değmeden bembeyaz kalması sadece 2-3 saat sürüyor. Sonra belediyelerin ekipleri geliyor ve çalışmalara başlıyorlar. Yerdeki karı kaldırmaya başlıyorlar etraf gri bir çamur yığınına dönüyor. Tıpkı maçtan önce yapılan açıklamalar veya telefon konuşmaları gibi… Artık toplanan karın rengi beyaz değildir, çamur ile karışmış gri bir renk alır etrafı. Daha sonrada beyaz örtüden eser kalmaz. “Keşke etraf hep böyle bembeyaz hep böyle tertemiz olsa” dileklerimiz artık bir daha ki kışa bir daha ki federasyona kalmıştır. Tabii sadece 2 saat süreyle.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Rudi DİRİMAN
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008