gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Yenilenme sırası Akmerkez’de...

1993 yılında açılışından itibaren İstanbul’un ilk akla gelen alışveriş merkezi olan Akmerkez yeniden yapılanma (renovasyon) projesini 28 Ocak Pazartesi günü Çırağan Sarayı’nda yapılan bir toplantıyla basına tanıttı. Mart ayında başlaması planlanan ve yaklaşık 25 milyon $ tutması öngörülen renovasyon projesiyle Akmerkez yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Basın toplantısında Akmerkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Concept i Yönetim Kurulu Başkanı Geoff Morrison, basın mensupları ve yetkililer katıldı.

Basın toplantısında söz alan Akmerkez Yönetim Kurulu Üyesi Raif A. Dinçkök, yaptığı konuşmada başarı için yenilik ve farklılaştırma temasından yola çıkarak hem bilimsel verilerin hem de toplumsal değişim ve gelişimin gereği, alışveriş merkezlerinin 10 – 15 yıllık süreçlerle yenilenmesi gerektiğini ifade etti. Renovasyon projesinin, merkezi Bangkok’ta bulunan uluslararası bir tasarım stüdyosu olan “Concept i – Corporate” firması tarafından gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Uzak ve Ortadoğu’ya uzanan yaygın bir portföyü bulunan Concept i perakende sektörüne yeni yaklaşımlar getirmektedir. Aynı anda birçok ülkede başarılı ve güncel çalışmaları nedeniyle, Concept i global tasarım trend’lerinin üstünde kalmayı hedeflemektedir.

Dünya kalitesinde iç tasarım, mimari, planlama ve peyzaj hizmeti veren “Consept i – Corporate”, 2006 ICSC Merit Ödülü de dâhil, birçok uluslararası ödüle sahiptir. Ayrıca,  “Life Style Center” ve perakende konularında uzmanlaşmış güçlü bir yaratıcı ekibe sahip olan şirket, başarı için yenilik ve farklılaştırma temasından yola çıkarak yirmi ayrı ülke ve 30 milyon m2’lik ticari alanda tamamlamış olduğu 250’den fazla projeye Akmerkez’i de katıyor.

Dinçkök, önümüzdeki günler “Akmerkezliler” ve Akmerkez ziyaretçileri için yenilik ve değişim rüzgârları ile doludur, amacımız bu sürecin sonunda önümüzdeki 15 yılda da sektördeki öncü konumumuzu sürdürmektir diyerek sözlerini noktaladı.  

Raif Dinçkök’ün ardından söz alan Concept i’nin Genel Müdürü Geoff Morrison, İstanbul’da daha önce birçok kez bulunduğunu ve her gelişinde Akmerkez’e geldiğini anlattı. Akmerkez’i elit konukların ve yıldızların uğrak yeri olan yüksek nitelikli moda ve harika yiyeceklerle dolu bir dünya olarak tanımlarken hayattan en iyisini bekleyen kişilerin kaçamak olanağı olarak değerlendirdi.

Renovasyon çalışmalarımız süresinde, orijinal merkezin başarısını koruma ve sürdürme konusunda son derece dikkatli davranacaklarını belirtti. Yenilenecek olan Akmerkezin de global perakende pazarının zirvesinde yer almasını garantiye almak istediklerini vurguladı.

Proje’yi kısaca tanımlayan Geoff Morrison, “oluşturulacak olan bu yapı cam ve taş bileşiminden meydana geliyor. Çok güçlü bir dinamik form duygusu, parıltılı yüzeyler ve müthiş bir ışıklandırma olacak. Amacımız, tıpkı İstanbul Boğazı gibi gündüzden geceye değişen ruh halleri yansıtarak içsel akım ve güçlerin duygusunu yakalamaktır. Dev taş girişler, keskin kenarlar aynı suları yaran gemileri sembolize edecektir.” dedi.

Mart ayında başlaması planlanan ve yaklaşık 1 yıl süreceği belirtilen Renovasyon Projesi, ziyaretçilerin rahat dolaşımı göz önünde tutularak, çarşının kapalı olduğu saatlerde yürütülecek.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nur ŞAUL BARAKAS Para>graf
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008