gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Bush’dan Yahudilere övgü
Beyaz Saray Sözcüsü, ABD Hükümeti’nde çok sayıda Yahudi bulunduğunu ve Yahudilerin Amerika’ya çok katkısı olduğunu söyledi

Beyaz Saray’ın Yahudi Meseleleri Sözcüsü Jeremy Katz,  Pazar günü Kudüs’te Yahudi Politikası Planlama Enstitüsü’nde (Jewish People Planinning Institute) yaptığı konuşmada ABD Devlet Başkanı George W. Bush’un Yahudilere çok saygı duyduğunu söyledi.  İki saat süren konuşmada, Güney Amerika Yahudi Cemaati’nin problemleri de ele alındı. 

ABD Hükümeti’nde çok sayıda Yahudi temsilcinin bulunduğunu belirten Katz, Bush’un Yahudilerin devlete olan katkısını farkında olduğunu söyledi.  

Yahudi mezarlığı tahrip edildi  

Geçtiğimiz Çarşamba günü ABD’nin New Jersey Eyaleti’nde yaşları 15 ile 17 arasında değişen dört genç, Poile Zedek Yahudi mezarlığını bilerek tahrip etmek suçundan tutuklandı. 

Vandalizm olayının ardından açıklamalarda bulunan Middlesex Savcısı Bruce Kaplan ve New Brunswick Polisi Müdür Yardımcısı Anthony Caputo,  tahribatın Yahudi Cemaati’nin gözünü korkutmak ve cemaate zarar vermek için yapıldığının ispatlanmadığını söylediler. 

Zedek Yahudi cemaatinin hahamı Rav Abraham Mykoff, mezar taşlarının dörtte üçünün tahrip edildiğini fakat üzerlerinde gamalı haç veya başka antisemit işaretlere rastlanmadığını belirtti. Rav, Middlesex Yahudi Federasyonu’nun mezarlığı onarmak için bir fon başlattığını belirtti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008