gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Lübnan`da başkanlik seçimlerine muhalefet boykotu
İsrail Göçmen İşler Bakanlığı ülkeye yeni gelen göçmenlerin İbranice eğitimine yönelik farklı bir uygulama için hazırlık yapıyor. Bakanlık önümüzdeki aylarda İbranice eğitimi verilen ulpanların birçoğunu kapatarak, göçmenlerin özel okullarda eğitim görmesini sağlayacak

Lübnan’da Suriye destekli muhalefet, hükümet şeklinin başkanlık seçimlerinden önce belirlenmemesi halinde, gelecek hafta seçimin yapılacağı oturuma katılmayacaklarını söyleyerek gözdağı verdi. 
Bu tehdit ile başkanlık seçimlerinin 11. kez iptal olması olası görünüyor. Çünkü Batı destekli çoğunluk, hükümet şeklinin ancak seçimlerden sonra tartışılabileceğini söyleyerek muhalefetin koşullarını reddediyor. 
Muhalefet 29 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanan seçimlere, ancak garantilerle birlikte kabul edilecek açık ve entegre bir siyasi anlaşma çerçevesinde katılacaklarını belirtti. Muhalefetin başını çeken Hizbullah grubundan meclis üyesi Hüseyin al- Haj Hasan, anlaşma yapılmadığı takdirde muhalefetin oy vermeye katılmayacağını ve seçim sürecini kolaylaştırmayacağını açıkladı.
Başkanlık koltuğu, Suriye yanlısı Emile Lahoud’un görev süresinin tamamlanması üzerine 23 Kasım’dan itibaren boş duruyor. Bu süreç ülkeyi, 1975- 90 yılları arasındaki iç savaşın ardından yaşanan en kötü siyasi krize sürüklüyor.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008