gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Livyo Ömür Hazbay`in başarisi

Liseden mezun olan gençlerimiz şu sıralar gelecekte ne olacaklarına dair “hayatlarının seçimi” yapmakla meşguller. Geçtiğimiz günlerde  köyümüzde (Burgazada’da) bir başarı haberi hepimizi heyecanlandırdı. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden  birincilikle mezun olan Livyo Ömür Hazbay (Türkçe – Matematik) tercihli girdiği ÖSS sınavında Türkiye genelinde 71. oldu.

Ekonomi okumayı hedefleyen Hazbay: “Devir değişti, artık gençler babalarının mesleklerini pek tercih etmiyorlar. Geleceğimin en önemli adımı sayılan ÖSS sınavını hep önemsedim.  Bu doğrultuda çalıştım.  Sorumluluğumun bilincindeydim, belirli bir süre sosyal hayatımdan özveride bulundum. Fen’den girecektim ancak ÖSS sistemi değişince eşit ağırlığa geçtim. Okul birinciliğim de artı puan olarak eklendi.” dedi.

Livyo Ömür Hazbay ÖSS’ye hazırlanan gençlere şu tavsiyelerde bulundu: “Disiplinli çalışın, boşluklarınızı tespit edip tamamlayın. Öğretmenlerinizin dediklerini dikkate alın. Kaliteli bir dershane size pratik yollar öğretebilir…”

Böylesi bir başarı elde eden bir kişinin daha farklı tercihleri olabileceğini, ekonomi okumaya nasıl karar verdiğini  de sorduğumda, meslekler rehberini incelediğini, tercih ettiği meslekleri dikkatlice okuyarak karar verdiğini söyledi.

Başarı yolunda öğretmenlerin yolunu aşındıran Hazbay, bilgilerini öğretmenlik yaparak  paylaşmak istediğini ifade etti.

Livyo’dan ders almak isterseniz -ki kendisini tanıdığım için de bunu şiddetle salık veririm- telefon numarası: 0536 253 99 69

Bir yaz klasiği

Bu yaz gazetelerin köşe yazarları, her sene olduğu gibi gittikleri tatil yöreleri yerine, doğal olarak  gündem konusu olan başbakanlık seçimleri irdelediler. Okuduk görüşlerini öğrendik, bilgilendik…  sonuçta her seçmen  düşüncesi doğrultusunda  – tam anlamıyla olmasa da-  oy kullandı. İlk kez yaz sıcağında oy kullandığımızı,  sol elimizin işaret parmaklarımızdaki siyah lekeler sayesinde de birkaç hafta daha anımsayacağız. 

Böylece ben de ucundan köşesinden en azından bir yazımda “seçim”i yazdım diyebileceğim.

Dedikten sonra  konuya gelelim  her yaz olduğu gibi şimdi  Burgazada’dan söz etmek istiyorum. Burgazadalıların yürekleri biraz buruk bu sene Temmuz ayı başında Turgut Koşar’ı  kaybettik.  Burgazada Deniz Kulübü’nde yönetimler değişse de,  oylar üyelerin saygısını, sevgisini  gösterir  o hep başkan seçilirdi. Koşar’ı hiç unutmayacağız…

Hepimizin başı sağ olsun…

Acılara rağmen hayat devam ediyor…

Geniş bir yaş yelpazesinden arkadaşlara  sahip olduğum ada hayatım, renkli geçiyor. Kulüp girişinde Judeo espanyol dilini geliştirmeme olanak sağlayan “altın kızlar”dan sonra ağaçlar altında  beni bekleyen aylık bebekler günün en keyifli saatlerini geçirmemi sağlıyorlar.

Kış aylarında Karaoke barlarında eğlenen gençler şimdilerde hafta sonları  Burgazada Deniz Kulübü’nde şarkıları seslendirmeye devam ediyorlar.  Diğer adalardan gençleri de bekliyoruz.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı ise Buket Bahar Sağlamlar - Çelik Kasapoğlu Dolçe Vita Orkestrası eşliğinde kulakların pasını sildi. Türkçe, İngilizce, İtalyanca seslendirilen şarkılarla eğlenceli bir gece geçiren  üyeler Yeruşalayim Şel Zaav şarkısında Buket’e eşlik ettiler…

Buket ve Çelik’i kış aylarında da başka sahnelerde izleme şansımız olacak, kaçırmayın…

 

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İlgili Haberler
Henüz haber için yorum yapılmadı.
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008