gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Fotoğraf dünyasina yeni bir soluk: PhotoWorld
Fotoğraf dünyasina yeni bir soluk: PhotoWorld
Amatörden profesyonele tüm fotoğraf severlerin beklentilerini karşılamayı hedefleyen PhotoWorld dergisi 1 Eylül`de yayın hayatına başladı.

Özgün, tarafsız, yalın, interaktif, bilgilendirici, tutarlı ve güncel içeriğiyle fotoğraf sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen PhotoWorld, 1 Eylül’de yayın hayatına merhaba dedi.
Dijital fotoğraf teknolojisine olan talebin gün geçtikçe artması, fotoğrafla ilgili her türlü güvenilir bilgiye erişim ve paylaşım ihtiyacını yükseltti. Bu doğrultuda hazırlanan ve okuyucusunun her türlü bilgilenme talebine cevap vermeyi amaçlayan PhotoWorld; fotoğraf, iletişim ve pazarlama kadrosunun da uzmanlığı ile her yeni sayıda farklı projelere imza atmaya devam edecek.
İnteraktif içeriği ile okuyucusunu direkt olarak içeriğe dahil edecek olan PhotoWorld, okuyucudan gelen fotoğraflara çok daha fazla yer vererek fotoğraf bilincinin yerleşmesine katkıda bulunacak.
Faaliyet alanı sadece dergicilik olmayan PhotoWorld, internet, seminerler, etkinlikler ve organizasyonlarla da kısa zamanda adından sıkça söz ettirecek. Yayın Danışmanlığını Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf ve Grafik Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özer Kanburoğlu’nun üstlendiği PhotoWorld’ün Yayın Kurulu’nda İzzet Keribar, Nevzat Çakır, Ali İhsan Gökçen ve Erdal Kınacı gibi usta fotoğrafçılar yer alıyor.

Dergide yer alan başlıklar
PhotoWorld’ün ilk sayısıyla birlikte okurlara benzersiz bir içerik ve görsel tasarım sunulacak. Fotoğraf dergilerinde olması gereken bol fotoğraf, grafik ve içerik mantığını benimseyen PhotoWorld, böylelikle Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor.
İnceleme ürünlerini Test Lab Kompakt ve Test Lab D- SLR olarak ayıran dergideki testler profesyonel bir kadro ve materyalle yapılarak kullanıcının doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sağlanacak. Test Lab D- SLR köşemizde her ay bir D- SLR fotoğraf makinesini, şu an Türkiye’de satılan hiçbir fotoğraf dergisinde uygulanmamış, tamamen bilimsel yöntemlerle test ediliyor. Renk skalaları, ölçüm tabloları ve özel test yazılımları ile kesin bilgiye, sonuçlar görülerek ulaşılabilinecek.
'Portfolyo' köşesinde her sayıda bir usta fotoğrafçı ağırlanacak Bu sayının konuğu yıllarını fotoğrafa adamış bir üstad; Yusuf Tuvi.
'Foto- proje' köşesinde ise proje olarak üretilen, zamana yayılmış, üzerinde yoğun olarak çalışılmış konulara yer verilecek.
‘Haberler’ köşesinde Türkiye’den ve dünyadan en güncel dijital teknoloji haberlerine tarafsız bir bakışla ulaşılması sağlanacak.
‘Fotokritik’ köşesinde okurlardan gelen fotoğraflara usta fotoğrafçılar yorumlarda bulunarak teoriyi pratiğe dönüştürmelerine imkan tanıyacaklar.
‘Her fotoğrafın Bir Hikayesi Vardır’ adlı köşede her ay fotoğraflar yer alacak ve bu fotoğrafların okurdan gelen kısa öyküleri yayınlanacak.
‘Foto Sentez’ adlı köşede doğru kompozisyonu, doğru ışığı, tekniği estetikle birleştirerek neler yapılması gerektiği fotoğraflarla desteklenerek açıklanacak.
“Photoworld Mobile” köşesinde ise her sayıda kameralı cep telefonlarında yaşanan gelişmeler, Pazar araştırmaları ve cep telefonu incelemelerine yer verilecek. Ayrıca okuyuculardan gelen cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflar da küçük hikayeleri birlikte derginin sayfalarında yayınlanacak.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008