gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
ajanda`m
ajanda`m
Aylin YENGİN• NE İZEYELİM?Forest Whitaker`a en iyi erkek oyuncu Oscar`ını kazandıran İskoçya`nın Son Kralı (The Last King of Scotland) adlı filmin DVD`si piyasaya çıktı. Yönetmenliğini Kevin Macdonald`ın yaptığı ve başrollerinde Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington, Gillian Anderson ve Simon McBurney`nin oynadığı, d&
Genç doktor Garrigan 1970’lerin Uganda’sına varmak için yola çıktığında, çok uzaklardaki bir ülkede vahşi bir macera yaşayacağını düşünmektedir. Eğlenecek, insanlara yardım elini uzatacaktır. Oysa bu yolculuk dünyanın en karanlık yerine, insan kalbine gitmektedir. Genç doktor dünyanın en barbar kişilerinden biri olan İdi Amin’in yönetimi içinde sıkışıp kalır. Garrigan’ın bir kriz durumundaki soğuk kanlı tavırlarına ve çalışmasına tanık olduktan sonra bu doktora hayran kalan Uganda’nın başkanı İdi Amin, Garrigan’ı kendisinin özel doktoru ve en yakın sırdaşı olarak seçer. İlk başlarda yeni pozisyonu ile gururu okşanan ve büyülenen Garrigan, çok geçmeden Amin’in vahşiliğini ve kendisinin bu durumdaki suç ortaklığını fark eder. Garrigan yanlışlarını düzeltmeye ve Uganda’dan sağ olarak çıkabilmeye çabalarken, dehşet ve ihanet peşini bırakmayacaktır. Raflarınızda yer alması gereken bu DVD’nin fiyatı 19.90 YTL.

• NE DİNLEYELİM?
Most Production'ın artık geleneksel hale getirdiği Açıkhava Konserleri 27 Temmuz'da başlıyor. Her yıl olduğu gibi, bu sene de konser serisinde birbirinden güçlü sesler ve özel projeler Açıkhava'da müzikseverlerle buluşacak. Bu konserler kapsamında, Türk Pop Müziği'nin en iyi yorumcularından biri olarak kabul edilen Nilüfer, buğulu sesi ve eskimeyen şarkılarıyla 5 Temmuz Pazar gecesi saat 21.00’de seyircileriyle buluşacak. Sanat yaşamının 3 bininci konserini verecek olan sanatçıya, bu gösteriminde 13 kişilik özel orkestrası ve 6 kişilik vokal gurubunun yanısıra 3 şarkısında da acapella gurubu Vokaliz eşlik edecek... Bilet fiyatları, çeşitli kategorilere göre 40 ile 100 YTL arasında değişiyor.

• NE OKUYALIM?
Geçtiğimiz günlerde, yazar Akdoğan Özkan’ın İnkılap Yayınevi’nden çıkan kitabı, “Türkiye’de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey” Türkiye’de yaşayan hemen herkesin boş zaman dilimlerinde gerçekleştirebileceği oldukça ilginç, fiziksel ve duygusal(!) aktiviteler içeriyor. Kitapta sevgililer için romantik etkinliklerden adrenalinli maceralara, aile boyu etkinliklerden kültürel aktivitelere, yerel eğlence ve şenliklerden lezzet durak ve tariflerine, trekking’den kuş gözlemine, doğal olaylardan ekolojiye toplam 101 maddelik ilginç bir liste yer alıyor. Bu maddelerin nerede, nasıl, kimlerle, ne şekilde yapılabileceğine dair ayrıntıların – GPS koordinatlarına varıncaya kadar – verildiği kitap, metne eşlik eden grafik öğeler ve simgeler sayesinde daha kolay okunur ve kullanılır hale geliyor. Kitabın fiyatı 15.00 YTL

• NEREYE GİDELİM?
Alaçatı’nın ilk oteli olan Taş Otel, yaklaşık 110 yıllık bir Rum konağının restorasyonu sonucunda 2001 yılında  açıldı. Otelin açılışı, Alaçatı’nın haklı ününü sağlayan “korumacı turizm” anlayışının da doğuşu anlamına geldi. Taş Otel dinlenmek, şehrin kalabalığından uzaklaşıp sessiz, sakin ama dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenler için ideal. Gündüzleri ister Alaçatı sahillerinde sörf yapabilir, ister bembeyaz kumların üzerine şezlong atıp güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşamları ise birbirinden ünlü restoranlardan birinde, açık havada bir masada şarabınızı içip leziz yemekler tadabilirsiniz. Yaz kalabalığından hoşlanmayanlara önerim, Taş Otelde uzun bir hafta sonu geçirmeleri.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008