gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Olmert Bush`u ziyaret edecek
Olmert Bush`u ziyaret edecek
Beyaz Saray`dan yapılan açıklamaya göre İsrail Başbakanı Ehud Olmert, ABD Başkanı Georges W. Bush`u 19 Haziran`da ziyaret edecek
İsrail Başbakanı Ehud Olmert, 19 Haziran tarihinde ABD Başkanı Georges W. Bush’u ziyaret etmeyi planlıyor. İki lider bölgesel gelişmeler ile ilgili görüşmeler yapacak. Bu görüşmeler esnasında Olmert ve Bush, Arap Barış Planı, Filistin Özerk Yönetimi’nin durumu ve İran nükleer planı öncelikli konuları hakkında fikir alışverişinde bulunacaklar. Görüşmenin bir diğer amacı ise Olmert’in İsrail politikasında yeniden güç kazanmak. Olmert’in Amerika gezisi 13 Haziran’da gerçekleşecek İşçi Partisi seçimlerinden sonra yapılacak.
Göreve geldiğinden beri Olmert, Bush ile iki kere görüştü. Birincisi mayıs ayında Olmert’in Batı Şeria’dan çekilmesi ile ilgili idi. İkincisi ise Lübnan Savaşı sırasında gerçekleşti ve bölgesel ve İran nükleer meselesine değinildi.
Olmert’in önümüzdeki hafta gerçekleştireceği ziyaretin asıl amacı ise Arap planı çerçevesinde bölgesel barış sürecini iyileştirmek. Ayrıca Suriye ile İsrail arasındaki anlaşmazlığın çözümü konusu da gündeme gelecek. 19 Haziran görüşmesinde İsrail delegasyonu Taşıma Bakanı Şaul Mofaz tarafından, ABD delegasyonu ise Devlet Bakanı Nick Burns tarafından temsil edilecek.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008