gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
ABD İran`a saldiracak mi?
ABD İran`a saldiracak mi?
ABD Ordusu İran`a yapılacak bir saldırıyı değerlendirirken, bu ülkenin nükleer silahlanma konusunda yaratacağı asıl tehlike, bu silahların El Kaide gibi terör örgütlerinin eline geçmesi olarak görülüyor
İran’ın üç yıl içinde nükleer silaha sahip olma ve olası bir saldırı tehdidine karşı Amerikan askeri otoriteleri arasında bu ülkeye yönelik bir müdahale yapma konusunda sesler yükseliyor. Üst düzey askeri yetkililer, Amerikan Ordusu içindeki genel görüşün ABD Başkanı George W. Bush ile paralellik gösterdiğini belirtiyor. Bush, daha önce de ülkesinin İran’ın nükleer bir güç olmasına izin vermeyeceğini belirtmişti. Kaynaklar Bush’un görev süresi dolmadan Tahran Yönetimine karşı baskıyı arttıracağını ve olası bir saldırının yine bu süre zarfında hayata geçirilebileceğini söylüyor.
ABD Senatörü Joseph Lieberman,  Irak’taki karşıt gruplara verdiği destekten dolayı İran’a operasyon düzenlenmesi gerektiğini açıkladı. Lieberman’ın açıklaması Irak’ta artan Amerikan askeri ölümleri üzerine geldi. Amerikalı senatör, bu olaylarda İran’ın etkisi olduğunu belirtiyor ve en kısa sürede İran’ın Amerikan askeri öldürmeye bir son vermesi gerektiğini savunuyor.
İran’a karşı bir saldırıda Amerikan hava ve deniz kuvvetleri kullanılacak ve yine deniz kuvvetleri aracılığı ile bu ülkenin petrol ihracatı kontrol altına alınacak. Amerikalı uzmanlar İran’ın nükleer gücüne ilişkin olarak asıl tehlikenin yaratılacak bir nükleer silahın İran tarafından kullanılmasından çok, bu ülke ile güçlü bağlantıları olan El Kaide gibi bir terör örgütünün eline geçmesi.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008