gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
IV. Gila Kohen Öykü Yarişmasi ödülleri 7 Haziran Perşembe g&
IV. Gila Kohen Öykü Yarişmasi ödülleri 7 Haziran Perşembe g&
Gözlem Yayıncılık`ın 1999 yılında yitirdiği Kitap Editörü Gila Kohen`in adını ve anısını yaşatmak, onun amaçları doğrultusunda yazım hayatına yeni isimler kazandırmayı hedefleyen IV. Gila Kohen Öykü Yarışması`nın ödül töreni Ulus Amram Oditoryumu`nda gerçekleşti
2000 yılında ilki gerçekleştirilen Gila Kohen Öykü Yarışması artık kendi türünde saygın yarışmalar arasında yerini aldı. İki yılda bir gerçekleştirilen bu yarışma bu yıl da yurtiçi ve dışından yoğun ilgi gördü. İstanbul dışında Mersin, Antakya, Ankara, Kocaeli, İzmir, Batman, Bursa, Ardahan, Kütahya, Balıkesir, Yalova kentlerimizden ve yurtdışında Meksika, İsveç, İngiltere, Almanya, İsrail, ABD’den yüz kırk dört yazar, iki yüz elli öykü ile yarışmaya katıldı. Edebiyat dünyasına emek vermiş kişilerden oluşan Seçici Kurul’da Feridun Andaç, Mario Levi, Solmaz Kamuran, Liz Behmoaras ve Stella Hazbay yer aldı.
7 Haziran Perşembe gecesi Ulus Amram Oditoryumu’nda gerçekleşen ödül töreninde Hahambaşı Rav İsak Haleva ve Musevi Cemaati Başkanı Silvyo Ovadya hazır bulundu. Etkinliğe Gila Kohen’in ailesi, yarışmacılar ve yakınları, fialom ailesi, sanatseverler katıldı.
Törende, Gençlik Teşvik Ödülleri’ni Elif Ezgi Uzmansel ve Sindy fiulam paylaştı. Mansiyon ödüllerini fiebnem Vitrinel, Metin Solmaz ve İzel Çiprut aldı.
Üçüncülük Ödülü’nü “Ziz” adlı hikayesiyle Ayşe Gül Sayman kazanırken, ikinciliğe “Son Nota” ile Elvan Okaygün Eryurt, Birincilik Ödülü’ne ise “Atraş ve Çocukları” öyküsü ile Bedi Gümüşlü layık görüldü.
Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008