gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Balat Or - Ahayim Hastanesi`nden hanimlara yeni bir hizmet
Balat Or -  Ahayim Hastanesi`nden hanimlara yeni bir hizmet
Or- Ahayim Hastanesi`nde kısa bir süre duyulmaya başlayan bebek seslerinin ardından şimdi Kadın Hastalıkları Ünitesi hizmete girdi. Konu hakkında bölümün doktorlarından Dr. Viktorya Ezgin ile görüştükEster YANNİER
Or- Ahayim Hastanesi’nde Dr. Lale Zeynep Kanmaz, Dr. Sevil Sarıer ve Dr. Viktorya Ezgin önderliğinde oluşturulan yeni Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü hizmete girdi.

Dr. Viktorya Ezgin böyle bir bölüm oluşturma düşüncesi nasıl oluştu?
Dr. Lale Zeynep Kanmaz, Dr. Sevil Sarıer ile tanışıklığımız eskiye dayanıyor. Birlikte Bakırköy Doğumevi’nde ihtisasa başlamıştık, yıllarca birlikte çalıştık ve yine birlikte emekli olduk. Üç yıl kadar da dinlendik…
Belirli bir yaşa gelip de cemaat ile yakınlaşma ihtiyacı hissettiğim sırada hastanenin yönetim kurulundan bir teklif geldi. Hızlı yaşam temposuna alışınca da sakin hayata adapte olmakta güçlük çektiğimden, teklifi kabul ettim. Yönetim kurulunda görev alınca, hastanenin yenilendiğini, çok düzeyli bir yer olduğunu, bunlara rağmen kadın doğum bölümünün eksikliğini gözlemledim ve neden daha fazla insan bu olasılıklardan faydalanmasın dedim.  Arkadaşlarımla böyle bir bölüm oluşturmamız önerildi. Üç arkadaş maksimum hizmet vermek amacıyla “Maksimum” adında bir şirket kurduk. Bölümü oluşturma çabaları üç ay kadar bir süre aldı, sonunda üst kata karar verdik.

Hastalar nasıl bir hizmet alacak?
Kadın doğum, günümüzde sadece muayene ile kısıtlı değil; onkoloji, perinatoloji, infertilite - menopoz  gibi dallar güncel ve bizlerin de  ihtisasımız dahilinde olduğundan, hastanenin kadın doğum bölümüne gelen hastaların tüm beklentilerini karşılamasını amaçlıyoruz. Konumuz daima güncel olmayı gerektiriyor.
Hastane tarihi bir bina. Biz de tarih olduk dedik; ortam da hoşumuza gitti, şimdi odaları hazırlıyor gerekli tıbbı gereçleri temin ediyoruz.  Kendi hastalarımızın da buraya gelmesiyle hastanenin mevcut kadın hastalıkları ve doğum bölümünün  bir ivme kazanacağını düşünüyoruz.  Ayrıca Or- Ahayim’in özel sağlık sigortaları, SKK, BA⁄- KUR anlaşmaları da olumlu girişimler.
Çalışma günlerimizi belirledik. Muayene olmak isteyen hastalar daha önceden sekreterden randevu alarak gelebilecekler. Ancak biraz yurtdışında olduğu gibi çalışmak istiyoruz, yani hastanın “maksimum”un doktorlarının hepsinin eşit olduklarını, herkesten aynı hizmeti alacaklarını bilmesini istiyoruz.  Yani birimizin takip ettiği bir gebeliği bir diğerimiz doğurtabilsin…  Üçümüz biriz. Olası bir yoğunlukta gelen talepleri karşılamak amacıyla yeni bir doktor da alabiliriz.

Alt yapı eksiklikleri var mı?
Bazı eksikler vardı, gideriyoruz. General Elektrik marka en gelişmiş model bir ültrason aldık. Çok güncel olan rahim ağzını mikroskopik incelemek için gerekli olan kolonoskopu yurt dışından sipariş verdik. Bölgede oluşan her hangi bir rahatsızlığı bu aletle değerlendiriyor, eğer gerekli görülürse incelenmek üzere doku alıyoruz. Bu tedavinin devamında kullanılan ve ameliyatta daha az zarar vermek için gerekli olan Lipkoter’i  de sağladık. Kısaca A tipi bir hastanede Kadın Doğum Bölümü’ndeki tüm hizmeti burada verebileceğiz.  Sadece tüp bebek bölümümüz yok. Gerektiğinde bu konuda yardımcı olacak arkadaşlarımızla. bağlantı sağlayabiliriz.

Yeni bebek bakım ünitesinde durum ne?
Orası da tüm imkanların sunulabileceği düzeyde. Bebek odası olsun, hemşiresi olsun, 24 saat hizmet veren  bebek hemşiresi şiltine sahip olan bir grubumuz var. Ebe grubumuz ve nöbetçi doktorlarımızın kadrosu da oluşturuldu.  20. ve 32 hafta gebelerin ültrason kontrollerini yapacağız. Mamografi, kemik ölçümü…
Kısaca çocuğu olmayıp çocuk sahibi olmayı isteyenlerin, gebelerin, kontrollerini yanı sıra menopoz, onkolojik vaka, erken tarama gibi tüm kontrolleri de yapabileceğiz. Daha önce de belirttiğim gibi her konuda birbirimizi asiste edebiliyoruz.

Or- Ahayim Hastanesi hakkında neler söyleyeceksiniz?

Şimdiye kadar gelenler çok memnun ayrıldılar. Her açıdan çok yeterli, gönül rahatlığıyla gelebilirler.

Başarılarınızın devamını diliyoruz…


Dr. VİKTORYA EZGİN
1956’da İstanbul’da doğdu, 1975 Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1981’de İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra SSK Bakırköy Doğumevi Eğitim Hastanesi’nde ihtisasını yaptı. 1988- 1989 yıllarında Kartal Devlet Hastanesi’nde çalıştıktan sonra tekrar SSK Bakırköy Doğumevi’nde uzman olarak çalışmaya başladı. 1990- 93 yılları arasında Perinatoloji Departmanı’nda, 1994- 95 yılları arasında Ultrason Departmanı’nda, 2000- 2003 yılları arasında İnfertilite, Reprodüktif Endokrinoloji ve Menopoz Departmanı’nda görev aldı.  1995 yılında Belçika Leuven Üniversitezsi’nde Laparoskopi Kursu’na katıldı. Ardında Çapa Tıp Fakültesi’nin Laparoskopisi kurslarını bitirdi. Yurtiçi ve yurtdışı katıldığı kongrelerde elliden fazla çalışması yayınlandı. 2004 yılında SSK Bakırköy Doğumevi’ndeki görevinden emekli olup, halen serbest hekimlik yapmakta.

Dr. SEVİL SARIER
1956 yılında İstanbul’da doğdu. 1981 yılında Cerrahpaşa Tıp Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 1984 yılında Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Hastanesi’nde asistan olarak göreve başladı. Aynı hastaneden 1989’da uzman oldu ve 2006 yılına kadar Uzman Hekim olarak çalıştı. 1989 yılından bu yana özel muayenehanesinde görev yapmakta. Aile Planlaması alanında yurtiçi ve yurtdışı çalışmaları var. Evli, bir kızı var.

Dr. LALE ZEYNEP KANMAZ
1959 İstanbul doğumlu. 1982’de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1982- 1987 yılları arasında Ankara’da mecburi hizmet yaptı. 1987- 1992 yılları arasında Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum” bölümünde ihtisas yaptı. Uzman olduktan sonra da aynı hastanede görev yapmaya devam etti. Perinatoloji departmanında riskli gebelik takibi ile ilgili çalışmalar yaptı. 1991’den beri evli ve iki çocuğu var.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008