gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Her Telden...
Her Telden...
Kalp doktoruDünyanın en ünlü kalp doktoru De Bakey`in arabası bozulmuş. Arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabasının kaputunu açmış ve De Bakey`e dönerek:- Ben ve siz neredeyse aynı işi yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım ve bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım; kapakçıkları te
Bunun üzerine De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve:
- Bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesene…!!!

Dert ağacı
Eski çiftlik evini restore etmek için tutulan marangoz ,işteki ilk gününü zorlukla tamamlamıştı. Arabasınının patlayan lastiği onun işe bir saat geç gelmesine neden olmuş,elektrik testeresi iflas etmiş ve şimdi de eski püskü pikabı çalışmayı reddetmişti. Onu evine götürürken yanımda adeta bir taş gibi oturuyordu. Evine ulaştığımızda beni, ailesiyle tanışmam için davet etti. Eve doğru yürürken küçük bir ağacın önünde kısa bir süre durdu; dalların uçlarına her iki eliyle dokundu.
Kapı açıldığında; adam şaşırtıcı bir şekilde değişti. yanık yüzütebessümle kaplandı,iki küçük çocuğunu kucakladı ve eşine kocaman bir öpücük verdi.
Daha sonra beni arabaya yolcu eymeye geldiğinde,ağacın yanından geçerken merakım daha da arttı ve ona eve giderken gördüğüm olayı sordum. "O,benim dert ağacım" dedi. "Elimde olmadan işimde bazı sorunlar çıkıyor, ama şundaneminim ki o sorunlar evime, eşime ve çocuklarıma ait değil. Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum. Sabahları tekrar onları oradan alıyorum. Ama komik olan ne biliyor musunuz? Ertesi sabah onları oradan almaya gittiğimde, astığım kadar çok olmadıklarını görüyorum... Öfkeyle geçen her dakikanız,mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir.

Emerson

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008